Чи можна використовувати гель для душу, як шампунь або навпаки | 100 ІДЕЙ

Чи можна використовувати гель для душу, як шампунь або навпаки

Уявіть: у вас був напружений день, ви повернулися ввечері додому, зайшли у ванну і зрозуміли, що гель для душу закінчився. Давайте подивимося правді в очі: навіть найсильніші з нас скоріше візьмуть інший флакон з полиці, аніж підуть у магазин, інформує Ukr.Media.

І, найімовірніше, перше, що підвернеться під руку, — це шампунь. Зрештою, адже він теж призначений для тіла, то чому б ні? Однак є кілька "але", які ви повинні врахувати.

Шампунь vs гель для душу

Для того, щоб зрозуміти, чим відрізняються ці засоби, треба розібратися, з чого вони складаються. Шампунь може містити найрізноманітніші інгредієнти, проте до складу кожного входять ПАР — поверхнево-активні речовини, що створюють піну: зазвичай їх у флаконі від 10 до 20%.

Зазвичай до шампуню входять більш концентровані та сильнодіючі ПАР, ніж до гелів для душу — річ у тім, що їм належить видалити більше пилу та себуму, адже голову ми миємо не щодня. Це означає, що шампунь може пошкодити природний захисний бар'єр шкіри, роблячи її сухою і подразненою.

У гелі, навпаки, часто додають зволожувальні інгредієнти (наприклад, гліцерин), які компенсують дію ПАР. Виникає запитання: так чому б просто не зволожити шкіру після миття шампунем? Але все не так просто: шампуні нерідко мають нижчий pH, ніж засоби для миття тіла, і порушення pH-балансу шкіри може призвести до подразнення і навіть змінити її мікробіом.

Отже, шампунь — не найкращий вибір для вашої шкіри. Але є і хороші новини — разова заміна одного засобу на інший навряд чи їй зашкодить. Просто не використовуйте шампунь замість гелю постійно, і все буде гаразд.

Але що щодо гелю замість шампуню?

Діє те саме правило: якщо раптом шампуню не виявилося під рукою, гель може його замінити. Однак пам'ятайте, що до складу засобів для миття волосся входять спеціальні інгредієнти, які сприяють росту волосся і захищають його від ушкоджень, а гель цих переваг позбавлений, до того ж він може не очистити волосся, як слід.

Так що краще все ж використовувати доглядову косметику відповідно до рекомендацій виробників — тільки так ви отримаєте від неї повну віддачу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *