Чому після 40-ка років люди різко набирають вагу — причини та методи боротьби | 100 ІДЕЙ

Чому після 40-ка років люди різко набирають вагу — причини та методи боротьби

Деякі люди після 40 років починають набирати вагу, попри те, що харчування і рівень фізичної активності не змінюються, інформує Ukr.Media.

Навіть якщо ви, як і раніше, активні, в тілі вже запущений процес старіння: сповільнюється метаболізм, знижується кількість м'язової маси і деяких гормонів, важливих для підтримання гарної фігури. Розберемо причини появи зайвої ваги і розповімо, як з цим боротися.

Сповільнюється метаболізм

У масштабному дослідженні 2010 року протестували понад 8 тисяч людей різного віку і з'ясували, що у дорослих після 40 років базовий метаболізм зменшується на 3,1-3,3%.

Це означає, що тіло в стані спокою спалює на 50-60 кілокалорій у день менше. Здається, що це не дуже багато, але якщо не змінити рівень фізичної активності і звичну дієту, ви можете набрати три кілограми за рік.

Що з цим робити

Потрібно переглянути своє харчування і знизити споживання калорій. Якщо ви хочете скинути вагу, скоротіть кількість швидких вуглеводів, хоча б приблизно вважайте споживані калорії і намагайтеся не перевищувати денну норму.

Пам'ятайте, що навіть невеликі зміни призводять до значних результатів у довгостроковій перспективі. Урізавши свій раціон на 60-100 кілокалорій і зробивши харчування більш здоровим, ви закладете міцний фундамент для збереження гарної фізичної форми на довгі роки.

Втрачається м'язова маса

Після 50 років м'язова маса набувається дуже швидко — до 15% в рік. Однак, процес втрати м'язів і сили запускається вже після третього десятка. Згідно з дослідженням 2013 року, різниця в кількості м'язової маси у людей до 40 і після 40 років становить від 16,6 до 40,9%.

Вікові зміни, відсутність фізичного навантаження, зниження рівня тестостерону — все це негативно впливає на кількість м'язової маси, але ж на її обслуговування організм витрачає чимало калорій. Втрачаючи м'язи, ви ще більше знижуєте метаболізм і збільшуєте свій шанс набрати зайві кілограми.

Що робити

Якщо ви досі не займалися спортом, саме час почати. Силові тренування в поєднанні з високим споживанням білка допоможуть вам підтримати і збільшити м'язову масу.

Змінюється гормональний фон

У жінок після 35 років спостерігається спад вироблення естрогену, що з часом призводить до менопаузи і настання клімаксу. І хоча надлишок естрогену сприяє накопиченню жиру, його недолік також погано позначається на вазі. Перехід до періоду постменопаузи характеризується збільшенням кількості абдомінального жиру і рівня глюкози та інсуліну.

У чоловіків рівень тестостерону знижується після 30, але це стає особливо помітно саме після 40 років. Згідно з дослідженням 1991 року, у чоловіків після 39 років рівень вільного тестостерону (не пов'язаного з білками) знижується приблизно на 1,2% щороку.

Депресія, зниження лібідо, втрата м'язової маси і збільшення відсотка жиру — все це ознаки зниження рівня тестостерону.

Що робити

Перевірте щитовидну залозу — орган, безпосередньо задіяний у виробництві гормонів. Близько 20% жінок після 40 років страждають від проблем зі щитовидкою. Якщо ви відчуваєте себе млявими і набираєте вагу без очевидних причин, запитайте лікаря, чи варто пройти тест на гормональний баланс. Можливо, гормональна терапія допоможе вам уникнути набору ваги.

Крім того, є природні способи підвищити тестостерон: силові тренування, високобілкова дієта без вживання цукру, відсутність стресу.

Після 40 років можна підтримувати хорошу фізичну форму, особливо якщо здорове харчування і тренування стануть частиною вашого способу життя. І хоча час працює проти вас, в 40 років ви цілком можете виглядати краще, ніж у 30.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *