Дофамін: навіщо він потрібен та як легко підвищити рівень життєво важливого гормону щастя | 100 ІДЕЙ

Дофамін: навіщо він потрібен та як легко підвищити рівень життєво важливого гормону щастя

Дофамін — це той гормон, який змушує нас мріяти, мотивує нас, пробуджує в нас внутрішні сили. Вчені розповіли, як можна легко підвищити його рівень, інформує Ukr.Media.

Навіщо потрібен дофамін

Як вже було сказано вище, це двигун нашого прогресу, джерело позитиву. Але підвищувати потрібно не сам дофамін, а чутливість рецепторів, тому що отримати дофамін можна при будь-якому улюбленому занятті або навіть при прийомі смачної їжі.

Коли рецептори працюють погано, людина стає більш депресивною, і її стає все одно, що і як відбувається в її житті.

Як поліпшити роботу рецепторів дофаміну

Трохи стриманості не зашкодить

Зменшіть кількість швидкоплинних задоволень. Сюди можна віднести алкоголь, комп'ютерні ігри, солодке, серіали, соціальні мережі і так далі. Змусьте себе трохи поскучати по улюбленому заняттю. Ще краще буде, якщо ви зможете скласти розклад і слідувати режиму.

Тренуйте тіло

Займайтеся спортом, ходіть в спортзал, бігайте. Важливо, щоб тренування вам подобалися. Коли вони в тягар, ні про яке поліпшення дофамінових рецепторів і мови бути не може. Якщо любите кататися на велосипеді — катайтеся. Якщо любите бігати вечорами, бігайте вечорами.

Нові захоплення

Намагайтеся шукати нові хобі. Немає ніякої різниці, пов'язані вони з зароблянням грошей або ж просто допомагають вам самоствердитися.

Намагайтеся краще висипатися

Коли нам хочеться спати, дофамін виробляється набагато гірше. Ідеальний сон — від 6 до 9 годин на день, але у кожної людини своя особлива норма, яку необхідно з'ясувати самостійно методом проб і помилок.

Частіше бувайте на сонці

Експерти провели дослідження і дійшли висновку про те, що люди, які частіше перебувають на сонці, володіють більш чутливими рецепторами дофаміну. Відкривайте частіше штори і гуляйте в сонячні дні.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *