Філірування волосся: переваги і недоліки процедури | 100 ІДЕЙ

Філірування волосся: переваги і недоліки процедури

Якщо ви хоча б раз робили зачіску в перукарні, то напевно чули про таку процедуру як філірування. Часто майстри після завершення основного етапу створення зачіски запитують, чи філірувати ваші локони. І щоб дати відповідь, дізнайтеся всі переваги і недоліки цієї процедури, інформує Ukr.Media.

Що таке філірування і яке воно буває?

Що таке філірування? Воно являє собою процедуру проріджування волосся, яку виконують після завершення стрижки. Як роблять філірування? Пасма вистригаються по різній довжині, яка залежить від виду та ступеню філірування. Для таких маніпуляцій багато майстрів перукарської справи застосовують спеціальні філірувальні ножиці, які мають два леза: одне звичайне, інше із зубчиками у вигляді гребеня (також бувають двосторонні моделі з двома зубчастими частками). Іноді використовується бритва або ж машинка для стрижки.

Існує три основних види:

 • По кінчиках волосся. Така процедура проводиться для додання зрізам плавності, для пом'якшення окантовок в зачісках. Також даним способом усувається посіченість кінчиків волосся. Філіруватися може як все волосся, так і окремі елементи: чубчик, бічні пасма.
 • По довжині. Таке філірування рекомендоване при надмірно густому волоссі для полегшення зачіски, а також для створення креативних асиметричних або рваних стрижок.
 • Прикореневе філірування передбачає укорочення пасом біля коріння, внаслідок чого зачісці надається легкий об'єм. Але при цьому загальна густота локонів зменшується, і пасма лягають більш оформлено і ніби окремо.
 • Кому підходить?

  Варто зазначити, що процедура філірування підходить далеко не всім. Якщо робить вам стрижку досвідчений перукар, то він запропонує проведення такої маніпуляції лише в тому випадку, якщо буде впевнений у її позитивному результаті. Але багато майстрів запитують всіх клієнтів, чи філірувати їх волосся. Якщо ви потрапили до такого працівника перукарні, то спробуйте поцікавитися у нього, чи підійде філірування до створеної вам стрижки, при наявному типі волосся. Якщо чіткої відповіді ви не отримали, міняйте перукаря.

  Отже, кому ж підійде філірування? Насамперед, власницям густого, здорового і блискучого волосся. Якщо їх об'єм заважає вам, сміливо філіруйте локони для полегшення зачіски. Також для додання більш вираженого прикореневого об'єму філірувати допускається більш рідке і тонке волосся, але якщо воно знаходиться в нормальному стані, тобто не посічене по всій довжині, не дуже сухе і не сильно пушиться.

  На інших типах волосся філірування може бути недоречним, а іноді воно тільки псує зачіску. Так, якщо локони дуже тонкі, сильно січуться, пушаться і сухі, то після їх проріджування розглянутим методом, ви, по-перше, позбудетеся об'єму практично зовсім, по-друге, зробите стрижку недбалою і недоглянутою. Це зіпсує зачіску і ускладнить укладання.

  Також не рекомендується філірувати і кучеряве волосся: воно повинне бути однієї довжини, бо об'єм присутній і так, а проріджування філіруванням додасть зачісці пухнастість і недоречну об'ємність, від якої багато людей прагнуть позбавлятися.

  Переваги і недоліки

  Спочатку розглянемо всі плюси, властиві філіруванню волосся:

  • При рідкому і тонкому волоссі філірування додає їм об'єм, робить стрижку пишнішою і фактурнішою.
  • Густе волосся після філірування стає помітно легше.
  • Філірування, виконане руками досвідченого майстра, додає зачісці завершеність і оформленість, створює останні штрихи, пом'якшує грубі лінії, забезпечує плавні і красиві переходи.
  • Філіроване волосся часто виглядає природніше, ніж просто відрізане по прямій лінії.
  • Іноді грамотно проведене філірування прибирає непривабливі і, які псують загальний вигляд зачіски, посічені кінчики, роблячи волосся акуратніше і доглянутіше.
  • Можна прибрати частину волосся, зберігши його довжину. Це помітно полегшить догляд за волоссям.
  • За допомогою одного лише грамотно зробленого філірування можна оновити або навіть змінити зачіску без значних втручань і укорочення локонів.
  • Філіроване волосся зазвичай легше укладати, і робити це можливо різноманітними способами.

  Недоліки є теж:

  • Філірування підходить далеко не всім.
  • Недоречно або неграмотно проведена процедура здатна зіпсувати зачіску: надати непотрібну пухнастість, додати волоски, які будуть стирчати в різні боки, прибрати об'єм (якщо його і так бракує, це точно буде великим мінусом).
  • Невдале непрофесійне філірування може погіршити стан волосся, наприклад, спровокувати посіченість кінчиків. У підсумку локони доведеться довго відновлювати.

  Як правильно філірувати волосся?

  Філіруванням волосся повинен займатися виключно перукар, і саме він вирішує, для чого таку процедуру проводити в кожному конкретному випадку. Тому, по-перше, виберіть досвідченого і висококваліфікованого майстра, якому зможете цілком довіритися в питанні створення зачіски.

  По-друге, запитайте перукаря, який саме вид філірування, яка його ступінь підійде вам при цій стрижці. Ймовірно, локони потрібно відфілірувати лише трохи по кінчиках, а іноді порушується вся довжина.

  По-третє, визначте для себе, чого ви хочете, якою бачите свою зачіску. Можливо, вам до душі чіткість ліній, і в такому випадку від філірування краще відмовитися. Якщо ви поки не уявляєте свій образ, пошукайте фото в інтернеті або попросіть майстра показати його портфоліо, фотографії з модного журналу. Порівняйте моделі стрижок з філіруванням і без нього, приміряйте їх на себе з допомогою уяви або спеціальних програм.

  Отже, філірування — іноді корисна процедура. Але вона рекомендована не всім і не завжди. А проведенням повинен займатися досвідчений майстер-перукар. Тільки тоді результат зрівняється з очікуваннями або перевершить їх.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...
  Поділіться своєю знахідкою

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *