Як швидко ви втратите форму, якщо зробите перерву в тренуваннях | 100 ІДЕЙ

Як швидко ви втратите форму, якщо зробите перерву в тренуваннях

Розбираємося, як вони позначаються на організмі і як впливають на фізичну форму, інформує Ukr.Media.

Як швидко ви будете втрачати форму

Гарна фізична форма складається з м'язової сили, аеробної витривалості, гнучкості та інших показників. Швидкість втрати форми в першу чергу залежить від рівня спортивної підготовки людини.

У добре тренованих людей навіть після перерви витривалість і сила залишаються вище, ніж у менш тренованих. Значення має і вік. Вчені провели експеримент, для цього вони розділили учасників на дві категорії: від 20 до 30 років та від 65 до 75 років.

З'ясувалося, що протягом шестимісячної перерви в тренуваннях старші учасники втрачали силу майже у два рази швидше, ніж молодші. А от істотних відмінностей у втраті сили між чоловіками та жінками вчені не виявили.

Які перерви не зашкодять

Невеликі перерви в тренуваннях не нашкодять організму і навіть підуть на користь. Варто пам'ятати, що під час тренувань важливо дати собі час на відновлення. Наші м'язи розвиваються, а спортивні показники поліпшуються саме в години відпочинку. Кілька днів без тренувань не зіпсують вашу фізичну форму.

Коли почнуться перші зміни

Добре натреновані люди, згідно з дослідженнями, починають втрачати м'язову силу приблизно через три тижні без тренувань.

Витривалість може погіршуватися швидше. В одному з досліджень вчені спостерігали, як змінюється витривалість бігунів, коли ті починають тренуватися не так інтенсивно як завжди: після участі в Бостонському марафоні спортсмени скоротили тренування до мінімуму, і після 4 тижнів рівень їхньої витривалості став знижуватися. Вчені зазначили: якби бігуни перестали займатися взагалі, їх показники впали б ще сильніше.

У новачків перші зміни в організмі можна помітити вже через 2 тижні перерви в тренуваннях. А за 4 тижні вони можуть повністю розгубити той рівень витривалості, якого домагалися протягом двох місяців тренувань.

Наскільки швидко можна повернути гарну фізичну форму

Є гарна новина: якщо ви займалися раніше, ваша м'язова сила, витривалість та інші показники після перерви будуть прогресувати швидше, ніж у тих, хто ніколи не тренувався, в цьому вам допоможе м'язова пам'ять.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *