Як зрозуміти, чи варто турбуватися через кількість волосся, що випало | 100 ІДЕЙ

Як зрозуміти, чи варто турбуватися через кількість волосся, що випало

Помічати волосся, що випало під час миття голови, — те ще задоволення. Як же зрозуміти, чи варто турбуватися через його кількість?

Ви напевно чули, що втрачати від 50 до 150 волосин на день — це нормально. Однак відкритим залишається головне питання — а як дізнатися, скільки їх випало? Зібрати те, яке не встигло "втекти" в злив, потім додати до нього те, яке залишилося на гребінці, і перерахувати? Цифра, напевно, вийде досить точною, ось тільки виглядатиме таке "дослідження" вельми дивно, та й проводити його буде неприємно, інформує Ukr.Media.

Втім, на думку дерматологів, необхідності в ньому немає — є інший спосіб зрозуміти, чи все гаразд із вашими локонами.

Випадіння і… випадіння

Почнемо з головного: випадіння випадінню ворог. Як пояснюють експерти, існує природний цикл росту волосся — кожний з них проходить кілька стадій.

Під час фази активного росту — анагена — клітини в матриксі волосяного фолікула діляться, а сама волосина подовжується. Триває анаген від двох до п'яти років, за ним починається тритижневий катаген, під час якого оновлення клітин припиняється. За ним іде телоген або фаза відпочинку — повне припинення росту волосини, яка завершується її випадінням. Потім усе починається спочатку — у фолікулі формується нова волосинка.

У телогені немає нічого жахливого — на цій стадії перебуває близько 14% нашого волосся. Але іноді стрижень випадає, але замість нього не формується новий — фолікул перестає працювати так, як повинен. Це випадіння волосся вже не можна вважати нормальним — з ним слід боротися. Але як його розпізнати?

Коли варто турбуватися

Якщо під час миття голови ви помічаєте, що випадають клапті волосся, а на шкірі з'являються ділянки, де його взагалі немає, то йдеться про щось більш серйозне, ніж звичайний телоген. За словами лікарів, такий стан може виникати через кілька місяців після серйозного стресу або хвороби, і минати приблизно через вісім тижнів.

Однак чекати цього не обов'язково — ви можете звернутися до лікаря і дізнатися, що можна зробити, щоб зупинити випадіння волосся. І, звісно, не забувайте про профілактику алопеції: уникай тугих зачісок, боріться зі стресом і дотримуйтеся збалансованої дієти.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *