Олії для волосся: користь чи шкода? Як використовувати правильно, розповіли трихологи

Чи пам’ятаєте рекомендації на зразок «візьміть рицинову олію, нанесіть на волосся і залиште на дві години»? Кажуть, що колись так підтримували красу волосся. Олії дійсно приносять користь волоссю, але бездумне їх використання може призвести до результату, протилежного бажаному. Замість блиску та гладкості ви можете отримати сухість, ламкість або жирову плівку, яку важко змити навіть після кількох промивань. Разом із трихологами ми розібралися, як не нашкодити волоссю оліями, повідомляє Ukr.Media.

Способи застосування олій для волосся

Олії застосовують по-різному. Дехто віддає перевагу наносити їх у чистому вигляді — роблять маски перед миттям голови або втирають у кінці волосся, щоб захистити від посічення. Інші вибирають косметику з цим інгредієнтом у складі: незмивні сироватки, шампуні або бальзами для догляду.

Деякі олії, наприклад, кокосова або рицинова, використовуються на шкірі голови для живлення і зміцнення коренів. Але, якщо переборщити, можна натрапити на забиті пори, лупу або навіть посилене випадання волосся. До того ж, ефективність цього методу все ще викликає питання.

Кому не варто використовувати олії для волосся

Олії підходять не всім і не завжди. Вони можуть провокувати алергічні реакції, забивати пори, підвищувати жирність або, навпаки, пересушувати волосся, якщо засіб використовується неправильно. А надмірне використання олій без ретельного змивання може призвести до накопичення продукту, внаслідок чого волосся стане тьмяним і в’ялим.

Перед застосуванням важливо враховувати свій тип волосся, реакцію шкіри і пам’ятати про баланс: олії — це догляд, але не панацея.

Правильне використання олій для волосся: думка трихолога

Під час використання цього засобу завжди слід тримати в голові кілька важливих моментів.

Структура волосся

Якщо у вас пористе, кучеряве волосся, то олії допомагають захистити довжину від втрати вологи та травмування через зовнішні фактори. Також засіб запобігає появі ковтунів. Це особливо актуально для олій з коротким ланцюгом жирних кислот (кокосова, пальмова та їхні похідні). Вони додатково згладжують кутикулу, усуваючи пухнастість.

Для прямого і щільного волосся важливо надати гладкості, але не погіршити вигляд зачіски і не забруднити довжину. Для цього слід або нанести зовсім небагато засобу, або використовувати у форматі не чистої олії, а суміші з легкими силіконами і жирними спиртами.

Тип олій

Існують олії, які допомагають створити плівку на поверхні волосся. Це кокосова, пальмова, рицинова, макадамії, ши. Такі засоби підійдуть пористому волоссю, оскільки захистять його від травмування.

Легші олії не формують таку активну плівку, тому більше підходять для волосся, якому важлива відсутність обтяження (через порідіння, нестачу об’єму тощо). Серед них олії авокадо, льону, кунжуту, жожоба.

Нанесення

Перше, що потрібно зробити, — це провести тест на чутливість на внутрішній стороні ліктя. Якщо з’явилося почервоніння, то від засобу краще відмовитися. Алергія може бути як на один конкретний вид продукту, так і на кілька різних.

Щоб уникнути негативних наслідків, важливо вибрати тип олії, що відповідає вашим потребам. Також не використовуйте занадто багато продукту: щільному волоссю достатньо 1-2 крапель, пористому — 2-3. Рекомендується проводити процедуру не частіше 1-2 разів на тиждень.

Оптимально наносити олії перед миттям голови, за 10-15 хвилин. Так ви не пересушите волосся. Якщо ви хочете досягти більш вираженого візуального блиску, можна нанести олію після сушіння: так зачіска відразу стане гладкою. Однак робити це занадто часто не варто, інакше продукт накопичиться у волоссі.

Ніколи не наносіть натуральні олії на вологі волосся і не сушіть їх феном. Це може зробити волосся дуже ламким і сухим, позбавивши його блиску.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *