Ось що буде з вашим тілом якщо ви вирішите кинути спорт | 100 ІДЕЙ

Ось що буде з вашим тілом якщо ви вирішите кинути спорт

Ми всі чудово розуміємо, що робота над собою — це тривалий процес, і те, що не можна один раз потренуватися та зберігати результат надовго. Ні. Це робота, довжиною у життя. Але у кожного з нас виникають ситуації, коли ми не можемо займатися спортом деякий час. Або у нас була травма, або особисті обставини, або кудись переїжджаємо, або питання мотивації, і ми залишаємось без тренувань тривалі місяці, а іноді навіть роки, інформує Ukr.Media.

А що буде з нашим тілом, якщо припинити спорт? Які зміни відбуваються? Які трансформації будуть? Чи, може, нічого не зміниться?

Отже, після першого тижня відмови від спорту у нас відбудуться наступні зміни. У середньому витривалість та інші фізичні спортивні показники знижуються на плюс-мінус 5%. Але поки що ми цього дуже не відчуваємо, чого не скажеш, якщо ми не займалися спортом уже цілий місяць. Середнє падіння витривалості та показників у спорті падає приблизно на плюс-мінус 15%.

І тут відбувається той момент, коли організм замість синтезу м'язових волокон починає поступово вже перемикатися на синтез жирової тканини. Так, так. Саме через місяць ми вже можемо спостерігати, як стало трохи менше м'язів і трохи більше жиру. Звичайно, місяць — це ще не термін і виправити ситуацію можна досить швидко протягом декількох тижнів, якщо ми повернемося до тренувань.

Але ж ми хочемо знати, що буде далі. З емоційної сфери теж починають відбуватися певні зміни. Якщо в цілому заняття спортом покращують роботу нашої нервової системи, покращують наш сон, покращують наш настрій та суб'єктивне відчуття реальності у нас теж стає більш позитивним, то через відсутність спорту місяць в нашому житті всі ці показники можуть поступово погіршуватися. Тобто спати ми будемо трохи гірше і відчувати себе вже не так бадьоро.

Через три місяці без занять ми втрачаємо до 30 відсотків наших спортивних показників і вже починаємо реально відчувати падіння фізичної витривалості та емоційного стану. Ми вже дійсно починаємо відчувати велику задишку, дуже велику стомлюваність від будь-якого фізичного навантаження, у нас сильно падає тонус не тільки мускулатури, а й загальний життєвий. І через три місяці без спорту звичайно зовнішній вигляд у дзеркалі теж значно погіршується.

Звичайно необхідно пам'ятати про такий феномен, як м'язова пам'ять. Якщо ми колись натренували наші м'язи до певного рівня, то навіть якщо після цього кілька років ми не займалися спортом взагалі, нашому організму буде набагато простіше відновити м'язовий рівень до будь-коли існуючого. З одного боку, це дуже мотивує і дає відчуття спокою. Але з іншого для когось це можливо виправдання не займатися спортом довгий час, ну а що такого, захочу і швидко відновлю якщо потрібно.

Щодо мускулатури є певний підрахунок, ті люди, які займалися спортом тривалий час, а потім припинили займатися спортом теж на тривалий час, втрачали до сімдесяти відсотків м'язової маси. Як це не дивно, зазвичай повністю м'язова маса в нуль не сходить. Тобто, якщо ми її наростили на кілька кілограмів, то повністю втратити абсолютно всі нарощені кілограми швидше за все не вийде, якийсь певний відсоток все одно залишиться. Плюс, у нас залишиться м'язова пам'ять, тобто відновити це можна буде набагато швидше та простіше, якщо ми відновимо тренування.

Варто окремо зазначити про серцево-судинну систему, оскільки її робота та її здоровий стан безпосередньо залежить від наявності фізичного навантаження у нашому житті. Але тут є один нюанс про який не всі знають, але його все ж таки знати потрібно. Річ у тім, що існує гіпертрофія не тільки нашої мускулатури, але і нашого серця теж. Отже, якщо людина дуже довгий час займалася спортом професійно або напівпрофесійно, то дуже часто вона має збільшене серце. І тут виникає особливий момент. Річ у тім що спортсмену, який займався так інтенсивно що досяг гіпертрофії самого серця повністю кидати спорт вже вкрай не рекомендується, тому що в умовах збільшеного серця, повна відсутність фізичних навантажень стає шкідливішим ніж якби він ніколи не займався спортом. Ось такий підступний стан.

Тобто висновок тут наступний, якщо ви займаєтеся спортом, то це добре для серцево-судинної системи, ніж якби ви не займалися, тут все логічно і зрозуміло. Але, якщо ви різко кидаєте спорт після професійного спорту і взагалі не займаєтеся — шкода для серця стає такою ж великою, а іноді навіть ще більшою, ніж якби, ви взагалі ніколи не займалися спортом. Таким чином висновок наступний, займатися спортом звичайно ж потрібно, але якщо ви ним займалися професійно і серце у вас збільшене, реально гіпертрофоване, то відмовляється повністю від спорту не можна, потрібно підтримувати певний рівень тренувань протягом усього життя.

Наступні зміни стосуватимуться нашого мозку. Було проведено окремі дослідження, де вчені цікавилися станом мозку бігунів. Бігуни на довгі дистанції робили перерви у своїх тренуваннях на 10 днів і дослідники дивилися, що відбувається в їх мозку. Вони помітили цікаву річ. Річ у тім, що після десятиденної перерви, вони відзначали досить сильне зниження припливу крові до гіпокампа, а це саме та область нашого мозку, яка відповідає за формування пам'яті, а також багатьох наших емоцій. Таким чином, у разі відмови від спорту доведено — ми дійсно починаємо відчувати себе суб'єктивно гірше. Настрій може трохи впасти, а також постраждати і наша пам'ять. Тобто, здатність до навчання.

Наступний момент це такий міф, що якщо людина раніше займалася силовими видами спорту і в неї була хороша накачана м'язова маса то у разі відмови від тренувань всі її м'язи перетворяться на жир. Це треба сказати абсолютна вигадка, і це так не працює. Звичайно у цього міфу є певні причини. Люди спостерігали за важкоатлетами, які після того, як кидали тренування дуже сильно гладшали. Але це відбувалося не через те, що м'язова тканина перетворювалася на жирову — це просто у людей атрофувалася м'язова тканина і вони запливали жиром тому що необмежено харчувалися і мало рухалися. Тобто немає такого моменту, що м'язи перетворюються на жир, просто людина може запустити і повністю втратити свої м'язи, розжиріти — ось що може бути. А ось з м'язів на жир тканини не перетворюються.

Ну добре, але іноді у людей дійсно виникає необхідність поступово припиняти тренування. Наприклад людина професійно займалася спортом і закінчує свою професійну кар'єру. Більше їй не потрібно щодня кілька годин інтенсивно тренуватися. Або людина інтенсивно займалася і отримала якусь травму і зрозуміло, що теж вже хоче трохи зменшити газу і трохи охолонути. Що необхідно знати і як безпечніше вийти з професійного інтенсивного спорту. Тут є низка рекомендацій.

По-перше, необхідно це робити поступово, тому що у тіла є певні звички, певна інерція і певний гомеостаз, який вже встоявся протягом цих років. Наступна дуже важлива річ — це знижувати нашу калорійність. Так звичайно необхідно починати їсти менше, тому що досить згадати приклад тих людей, які під час тренувань багато харчувалися і мали чудовий вигляд, а як кинули, запливли жиром і стали виглядати дуже сумно. Третя дуже важлива річ, якщо ми відмовляємося від інтенсивного професійного спорту це не означає, що ми повинні повністю відмовитися від будь-якого фізичного навантаження. Так воно буде вже не таким інтенсивним, тривалим, але хоча б щодня по пів години прогулюватися бадьорим кроком у парку ми зобов'язані, інакше це буде дуже велика шкода нашому гіпертрофованому серцю.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *