Що таке протеїн і навіщо він потрібен організму | 100 ІДЕЙ

Що таке протеїн і навіщо він потрібен організму

Часто люди, які вперше приходять в тренажерний зал чи фітнес-клуб зауважують, що багато спортсменів і не тільки періодично п'ють спортивне харчування і найчастіше це протеїнові коктейлі, інформує Ukr.Media.

У них відразу ж виникає безліч питань:

  • А що це?
  • А для чого?
  • А мені треба?

Розбираймось.

Що таке креатин

Сьогодні все більше людей знає про те, що харчування має бути збалансованим та містити достатню кількість білків, жирів і вуглеводів. Протеїн — це харчова добавка, яка являє собою переважно порошкові форми білка. Для приготування протеїнового коктейлю його змішують з водою, соком або молоком. Також протеїновий порошок додають при приготуванні страв.

Білок для протеїну в основному добувають з наступних джерел:

  • сироватковий протеїн — отримують з молочної сироватки;
  • казеїн — основний білок молока;
  • яєчний протеїн — отримують з білка курячих яєць;
  • соєвий протеїн — отримують з сої.

По суті гейнер — це просто білок. А білки — це найважливіший нутрієнт, який повинен бути присутнім у раціоні кожної людини в достатній кількості, адже вони виконують величезну кількість життєво важливих функцій. Норма споживання білка залежить від статі, віку, фізичної активності і від того, чи хоче людина схуднути чи набрати вагу. У кількісному діапазоні це цифра варіюється від 0,8 до 2,4 г на кожен кілограм ваги.

Кому і навіщо потрібно пити протеїн

Багато хто помилково припускає, що протеїновий порошок — це суцільна хімія з незрозумілим складом і, не розібравшись, поміщають його в список заборонених продуктів. А з усім тим, більшість протеїнових добавок являють собою високоякісний білок з хорошим складом.

Протеїнові добавки є відмінною заміною білка людям, які в силу якихось обставин не вживають в їжу білки тваринного походження (м'ясо, птицю, рибу і т. д.). Наприклад, вегетаріанці. Для літніх людей, що мають проблеми з зубами, для ослаблених людей в період хвороби, рідкі джерела білка, а саме протеїнові коктейлі можуть стати хорошим доповненням до раціону.

Також особливою популярністю протеїн користується серед спортсменів-бодібілдерів, адже білок є основою для побудови м'язової маси, кісткової та сполучної тканин.

Чи є переваги протеїну перед харчовими джерелами білка

Всупереч думці, сформульованій рекламою, протеїнові добавки не мають значних переваг перед харчовими джерелами білка і не є обов'язковим елементом раціону спортсменів. З точки зору насичення і смакових якостей потребу в білку краще покривати за рахунок звичайної твердої їжі.

Протеїнові добавки рекомендується вживати в тих випадках, коли за якихось обставин не вдається покривати щоденні норми білка.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *