Спорт для мозку: чому почати грати в шахи — хороша ідея | 100 ІДЕЙ

Спорт для мозку: чому почати грати в шахи — хороша ідея

Хочете позбутися від зайвих калорій і навчитися мислити логічно? Тоді додайте до списку своїх захоплень шахи. Ця гра може стати точкою зростання ваших можливостей. Які ще переваги отримують ті, хто грає в шахи, інформує Ukr.Media.

Ви спалите більше калорій, ніж очікували

Під час партії в шахи, яка триває дві години, можна спалити від 500 до 1500 кілокалорій. Але тільки не в тому разі, якщо ви ліниво і бездумно пересуваєте фігури по дошці, налягаючи при цьому на тістечка. Ми ж не виходимо на пробіжку, щоб просто прогулятися і з'їсти пончик. Доведеться потрудитися, тобто напружити мізки. Можливо, ви не знали, але шахи — енерговитратний вид спорту. Ця гра не стане альтернативою іншим фітнес-захопленням (поки ви сидите, багато груп м'язів не працюють), зате буде корисним доповненням до активного способу життя.

Ви натренуєте пам'ять і логічне мислення

Під час фізичної активності, наприклад бігу підтюпцем, ви розвантажуєте голову, заспокоюється, отримуєте ефект, схожий на медитацію. У стані спокою, на думку вчених, активується дефолт — система мозку, завдяки чому підвищується якість сну і знижується рівень стресу. Але тренування мозку теж необхідна. Гра в шахи — один із найефективніших тренажерів для мозку, вона розвиває ліву і праву півкулі, покращуючи пам'ять і логічне мислення.

Ви оціните красу гри

Шахи — інтелектуальний спорт, в основі якого — стратегія, холодний розрахунок і математична точність, а також творчий потенціал гравця, чого, до речі, поки не вистачає штучному інтелекту. Парадокс? Ні. Коли ви обмежені жорсткими рамками шахового поля, вам доводиться проявляти творчі здібності і кмітливість. Краса шахових комбінацій і тактик викликає захоплення і захоплення.

"Шахи ближче до музики або поезії, ніж до математики. Це дуже цікава гра, яка за красою порівнянна з мистецтвом, а за складністю — з наукою", — коментує чемпіон світу зі швидких шахів.

Ви розвинете стратегічне мислення

Дарма прогнозувати ситуацію мають небагато, наприклад шахісти, які бачать на кілька ходів вперед. Гра виховує в людині стратега, здатного прораховувати десятки, сотні, тисячі комбінацій. Корисна навичка. Адже шахи — це наше життя, тільки в мініатюрі. Коли ви проникаєте в суть гри, розумієте сильні і слабкі сторони фігур, вивчаєте досвід попередників і конкурентів, багато для вас стає очевидним: цілі, завдання, засоби, проблеми і варіанти їх вирішення.

І навчитеся зберігати спокій у будь-якій ситуації

У шаховій партії, як і в житті, ви опиняєтеся в полоні хитромудрих комбінацій і під психологічним пресом оточуючих. Гра навчить концентрації і терпіння. Дивовижний факт, але спокій у стресовій ситуації гарантує роботу мозку з максимальною ефективністю. Ви будете готові діяти розумно, приймати зважені рішення.

"Шахи розвивають здатність і звичку до прийняття складних рішень, у тому числі в житті: тим, хто грає в шахи, простіше зважитися на якийсь зовні ризикований крок, що веде до великих змін, ніж людям, далеким від цієї гри".

Ви будете швидше аналізувати ситуацію

Ціна помилки в шахах надзвичайно велика. Наприклад, в бігу можна помилитися на старті, у футболі — пропустити безглуздий гол, а тоді, на дистанції або по ходу гри, ви прискорюєтеся, перебудовуєте схему, робите заміни — і виграєте. На шаховому полі все інакше. Зробивши помилку, не вийде крикнути з бровки: "Гей, пішаки, прикрийте лівий фланг! Кінь, додай — но в темпі!" — і пришпорити скакуна. Шахи — це розуміння причинно-наслідкових зв'язків, відповідальність за свої вчинки, що дуже стане в нагоді і в повсякденному житті.

І навчитеся брати уроки з поразок

Перемагати люблять усі. Програвати — ніхто. Нічия — тимчасовий компроміс. Але кого він надихає? Письменнику-фантасту Айзеку Азімову належить фраза: "На відміну від шахів, в житті гра триває і після мату". Гідно прийняти не тільки поразку, а й перемогу — це велике мистецтво, прекрасна риса характеру. Однак, не менш важливо розібратися в причинах того й іншого, тому що повторити успіх іноді складніше, ніж проаналізувати невдачу. І нові перемоги не змусять себе чекати.

А також знайдете багато однодумців по всьому світу

Інтернет, сучасні технології змінили шаховий світ. Онлайн-турніри зробили цей спорт більш видовищним. Правда, гра в цифровому форматі не зрівняється з шахами за дерев'яною дошкою — точно так само, як тренування на біговій доріжці у фітнес-клубі не замінить пробіжку на свіжому повітрі. Але чи треба порівнювати або підміняти одне іншим? Це нові можливості. Сьогодні ви можете, зручно розташувавшись на дивані у своєму місті, помірятися інтелектом з кимось, кому не спиться в Сіетлі. Шахи — відмінний привід освоїти нові технології, розширити коло спілкування, познайомитися з привабливими і розумними людьми.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *