Вчений закликав змінити освітлення в будинку для покращення метаболізму | 100 ІДЕЙ

Вчений закликав змінити освітлення в будинку для покращення метаболізму

Дієтолог Ян-Фрідер Хармсен розповів про те, як світловий день може впливати на організм. Так, активність і відпочинок в потрібні години при правильному освітленні покращують метаболізм, інформує Ukr.Media.

Щоб з'ясувати вплив світла на організм, вчені провели експеримент. Для цього вони розділили команду людей з ожирінням з 14 осіб від 40 до 75 осіб на дві групи. Одні вдень жили при яскравому світлі, а ввечері — при тьмяному. Друга група, навпаки, в денний час функціонувала практично в темряві, а ввечері жила при яскравому світлі. При цьому обидві команди перебували в темряві в нічний час і їх харчування було регулярним, з необхідним вмістом калорій і макронутрієнтів.

Далі в учасників дослідження брали зразки крові перед ранковим і вечірнім прийманням їжі, а також кожні пів години протягом чотирьох годин після сніданку і вечері. В аналізах лікарі дивилися на рівень тих показників, які відіграють важливу роль в обміні речовин людини.

В результаті з'ясувалося, що яскраве освітлення в денний час призвело до того, що рівень глюкози в крові знизився, тоді як ввечері освітлення сприяло уповільненню обміну речовин уві сні. Виходить, що при однаковому харчуванні учасники, яким включали яскраве світло ввечері, спалювали меншу кількість калорій уві сні і набирали зайву вагу. Таким чином, природний цикл світла і темряви покращує метаболізм, підсумував лікар.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *