У шампуню закінчився термін придатності: які елементи в складі можуть найбільше зашкодити волоссю | 100 ІДЕЙ

У шампуню закінчився термін придатності: які елементи в складі можуть найбільше зашкодити волоссю

Ви виявили, що у вашого шампуню вже давно минув термін придатності, а ви не знаєте що з ним робити?
У нашій статті ми спробуємо розібратися, чи можна використовувати протермінований шампунь, чи ні, і якої шкоди він може завдати людині, якщо ним продовжувати користуватися за прямим призначенням, інформує Ukr.Media.

Зазвичай інформація про закінчення терміну придатності на пляшках з шампунем не відображає фактичного терміну, протягом якого його властивості залишаються незмінними, і зазвичай цей термін набагато більший за зазначений.

На різних упаковках дата виготовлення може перебувати в різних місцях. Крім того, деякі виробники ставлять на упаковку дату закінчення терміну придатності, а деякі — дату виробництва, а на етикетці пишуть термін, протягом якого цей засіб можна використовувати. В останньому випадку потрібно до дати виробництва додати термін придатності і звірити з поточною датою. Якщо ці дані були нанесені на упаковці, яку ви не збираєтеся зберігати, то напишіть дату маркером на самому флаконі.

Не варто ризикувати і використовувати шампунь, якщо його термін придатності закінчився понад рік тому. Та й чи потрібен вам цей засіб, якщо за такий проміжок часу ви так і не використали його до кінця? Відповідь думаємо очевидна. А ось більш свіжі продукти потрібно оглянути.

На що потрібно звернути увагу, щоб упевнитися, що продукт ще придатний до використання? Отже, відкриваємо сам флакон (перед цим гарненько його струсіть) і якщо шампунь не змінив консистенцію і не розшарувався, не змінив запах, то напевно використовувати за призначенням його можна без побоювання за своє здоров'я.

В інтернеті в різних статтях описано, що в шампунях у складі є так звані парабени — це консерванти, які застосовують повсюдно в косметичному виробництві, які нібито завдають значної шкоди здоров'ю. Їх часто виробники в рекламі згадують як шкідливий консервант і рекламують, що в складі їхнього продукту його "0%", це суто рекламний трюк. Але найбільшу небезпеку спричиняють інші два консерванти бронітрол і бронопол, ось вони то й реального можуть завдати шкоди здоров'ю, бо в разі неправильного зберігання і після закінчення терміну придатності створюють канцерогенні сполуки. Тому перед використанням простроченого шампуню переконайтеся, що в його складі немає вищезазначених елементів.

Чи може протермінований шампунь спричинити випадіння волосся
Мабуть, це найпопулярніше запитання, коли йдеться про шампуні з вичерпаним терміном придатності. І якщо ви мили голову простроченим шампунем і в цей самий період помітили, що у вас сильніше почало випадати волосся, але водночас шампунь мав абсолютно нормальний вигляд, колір і консистенцію, то причину випадіння волосся слід шукати в іншому.

Ну, якщо чесно, є й інші варіанти використання протермінованого шампуню — це, наприклад, прати речі з делікатних тканин або використовувати замість рідкого мила. Є ще одна цікава порада — наливайте невеликими дозами протермінований шампунь (якщо в нього не зіпсувався запах) у зливний бачок. Крім додаткового очищення сантехніки ви отримаєте приємний аромат шампуню у ванній кімнаті.

І насамкінець, хотілося б дати такі рекомендації — під час купівлі завжди перевіряйте термін придатності, і якщо ви не впевнені, що встигнете використати засіб до його закінчення, то й не слід ризикувати, але якщо вже так вийшло, то використовуйте його максимально швидко. Якщо ви любите різноманітність і користуєтеся паралельно кількома видами шампунів, то обирайте кожен з них у невеликому об'ємі. І пам'ятайте, всі виробники гарантують безпеку свого продукту, тільки якщо ви ним користувалися до закінчення терміну придатності.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *