Ушу і тайцзіцюань: як бойові мистецтва впливають на фізичне та емоційне здоров'я | 100 ІДЕЙ

Ушу і тайцзіцюань: як бойові мистецтва впливають на фізичне та емоційне здоров’я

Результати наукового дослідження, в якому взяли участь понад 2,2 тисяч випробовуваних з 10 країн світу, показали, що заняття тайцзіцюань та іншими видами китайських бойових мистецтв знижують ризик серцево-судинних захворювань, нормалізують тиск крові і навіть сприяють очищенню судин від холестерину та інших шкідливих жирових відкладень. З ними також пов'язують зниження депресії і загальне поліпшення якості життя у пацієнтів відділення кардіології, інформує Ukr.Media.

За даними, опублікованими в журналі Американської асоціації кардіологів, китайські вправи не роблять яскраво вираженого впливу на здоров'я серцевого м'яза, частоту його скорочень і насичення його клітин киснем. Однак, фізичні та психологічні переваги занять бойовими видами мистецтва повинні визначатися на основі наукових досліджень. На даний момент отриманих даних недостатньо для об'єктивної оцінки.

Особливості бойових мистецтв

Заняття бойовими мистецтвами користуються великою популярністю серед жителів різних країн. У більшості випадків ці види спорту вибирають не як спосіб самозахисту, а саме для зміцнення фізичного та емоційного здоров'я. Але слід мати на увазі, що первісною метою поліпшення фізичного здоров'я не було. Крім того, ці заняття вибирали для себе люди з відмінними фізичними даними і неабиякими можливостями організму, оскільки початківцям доводиться стикатися з безліччю труднощів на шляху освоєння техніки.

Багато стилів і шкіл не мають у своєму розпорядженні спеціальних тренувальних вправ, які дозволяють поліпшити фізичну форму. Часто досліджувана техніка бою несе потенційну небезпеку для самого бійця, оскільки певні частини тіла відчувають сильне навантаження. У деяких бойових мистецтвах є прийоми, через які можуть постраждати внутрішні органи, тому для їх виконання носять спеціальний захисний одяг.

Якщо ваша основна мета — зміцнення здоров'я, слід уважно підходити до вибору школи. Фахівці рекомендують специфічні стилі, що містять прийоми для поліпшення техніки дихання і координації рухів.

Які стилі і техніки підходять найкраще

Кращими практиками є деякі стилі ушу і тайцзіцюань. Для виконання їх вправ потрібні концентрація і спритність. Велика частина рухів виконуються плавно, відносно повільно, велика увага приділяється техніці дихання.

Люди, у яких є захворювання кісток, м'язів, органів дихання, серця і крові роблять вибір на користь тайцзіцюань. Рухи, використовувані в цій техніці, надають сприятливий ефект на діяльність вегетативної і Центральної НС, дозволяють позбутися від мігрені і впоратися з безсонням. Заняття цим бойовим мистецтвом підходять навіть літнім людям не залежно від віку.

Ще одна техніка, відома під назвою айкідо, цінується за відсутність різких рухів і ударів. Але початківцям слід бути готовими до перекидів і падінь, без яких неможливе вивчення інших прийомів.

Також існують різні японські школи, де учні можуть управлятися зі зброєю. Від бійців потрібні висока концентрація уваги, координація і спритність. Всі ці показники розвиваються під час тренувань і цілюще впливають на багато органів і систем.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *