Як навчитися розбиратися у людях: кілька психологічних лайфхаків | 100 ІДЕЙ

Як навчитися розбиратися у людях: кілька психологічних лайфхаків

Спілкування — важлива і невіддільна частина нашого життя. Розповідаємо, які прийоми допоможуть краще і швидше розбиратися у людях, інформує Ukr.Media.

Нас інтуїтивно притягують люди, які схожі на нас, погляди яких збігаються з нашими, проте ми не можемо оточити себе лише "зручними" і "безпечними" співрозмовниками. З тих чи інших причин, нерідко всупереч нашим бажанням, ми змушені контактувати з великою кількістю людей. Якщо навчитися розпізнавати, хто насправді стоїть перед нами, визначати модель поведінки з цією людиною буде легше. Ми розповімо, на що варто звернути увагу під час спілкування у першу чергу і як використовувати отриману інформацію.

Оцініть зовнішній вигляд співрозмовника

Зовнішній вигляд впливає не лише на перше враження про людину — цей аспект допомагає дізнатися більше про риси особистості і характер. Так, чисте взуття говорить про педантичність і любов до порядку, а стоптане, але зручне часто є у людей творчих професій, які надають останнє значення зовнішньому вигляду. Суворі костюми і образи "з голочки" говорять про цілеспрямованість, працездатність, нерідко свідчать про натуру кар'єриста, готовність підкорятися керівництву і порядку в цілому.

Проаналізуйте ходу

Впевнена і вільна хода — ознака цілеспрямованості людини. Вона зібрана, на неї можна покластися, у її голові усе розкладене по поличках, і вона завжди дотримується вибудуваного плану. Якщо під час ходьби голова опущена, рухи уповільнені, можливо, перед вами закомплексована і слабохарактерна людина. Крім того, така хода може говорити про проблеми і стрес, у яких у цей час "вариться" її володар. Якщо ваш новий знайомий ходить, оглядаючись по сторонах, про нього можна сказати, що він є людиною, яка захоплюється, проте іноді є трохи розсіяною.

Зверніть увагу на привітання

Впевнені у собі люди завжди вітаються і подають руку першими. Міцне рукостискання властиве емоційним, товариським людям, у той час як м'яке говорить про сором'язливість і невпевненість у собі.

Поспілкуйтеся

Багатий лексикон і добре поставлене мовлення говорять про ерудованість, освіченість і начитаність співрозмовника — така людина володіє певним набором знань, досвідом, впевнено почувається на публіці. Людина, що припускається помилок у мовленні, запинається під час вираження своєї думки, найчастіше є сором'язливою. Проте вона може бути гарним працівником, легко йти на контакт, і від неї навряд чи можна чекати на якусь підлість.

А ось з любителями поговорити ні про що треба бути обережнішими. Вони полюбляють обговорювати керівництво, колег, нерідко "товаришують" проти когось. Пам'ятайте, що якщо вони легко обговорюють інших, вони не забудуть "перемити кісточки" і вам.

Оцініть пунктуальність

Зверніть увагу, у який час людина прибула на зустріч — якщо вона прийшла вчасно або за кілька хвилин, на неї можна покластися. Вона не підведе у роботі, виконає весь обсяг завдань, а ще, зазвичай, така людина є приємною і легкою у спілкуванні, що є важливим фактором. Люди, які приходять на зустріч завчасно, частіше схильні до неврозів — вони тривожні, страждають через ряд страхів і комплексів.

Люди, які постійно запізнюються, зазвичай, не є зібраними, у їх будинку і голові наявний творчий безлад, а ще вони полюбляють відкладати виконання усіх справ на останній момент. Іншими словами, вони схильні до прокрастинації.

Пообідайте разом

І зверніть увагу на те, як людина їсть. Ретельно пережовуючи, наче смакуючи їжу? Такі люди цінують життя і хочуть, щоб усе у ньому відбувалося під їх контролем. Люди, які їдять повільно, є розважливими, полюбляють філософські розмови, процес виконання роботи у них може затягуватися, але водночас вони зроблять усе без помилок і дуже сумлінно. Ви лише почали їсти, а ваш співрозмовник вже майже спустошив свою тарілку? Зазвичай, такі люди усе роблять похапцем, у них ні на що не вистачає часу, пункти їх плану ніколи не є викресленими повністю. І ще вони можуть помилятися.

Всеїдні люди — ризикові шукачі гострих відчуттів, а прискіпливі їдці — люди неспокійні і нервові. А якщо ваш співрозмовник полюбляє відокремлювати різні продукти на своїй тарілці, то він дуже обережний і орієнтований на деталі.

І сфотографуйтеся

Спокійні і врівноважені люди схильні фотографувати себе знизу, а відповідальні і сумлінні не полюбляють демонструвати особистий простір на задньому тлі. Усміхнені обличчя на фото демонструють люди, які відкриті для нових вражень, а ось "качине обличчя", як виявилося, є ознакою невротичної особистості.

Зверніть увагу на почерк

У людей товариських, але водночас таких, що потребують уваги і визнання, букви, зазвичай, є великими. Володарі дрібного почерку є інтровертами і відрізняються високою концентрацією уваги. Почерк з ухилом вправо говорить про доброзичливість і імпульсивність, а ухил вліво демонструє стриманого індивідуаліста. Відсутність нахилу передбачає, що людина є логічною і прагматичною.

Почерк з сильним натисканням вказує на емоційність і швидку реакцію, а слабке натискання — ознака невимушеної і легкої на підйом людини.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *