Як вижити в комунальній квартирі — 7 базових правил | 100 ІДЕЙ

Як вижити в комунальній квартирі — 7 базових правил

Люди, які проживають на загальній території конфліктують через те, що хтось довго купається у ванній, з'їв чужий суп або розкидав речі. Щоб ужитися з сусідами, потрібно дотримуватися 7 основних принципів, про які і розповімо далі, інформує Ukr.Media.

Бути ввічливим

У комунальній квартирі не працює закон джунглів, де «кожен сам за себе». Тут діє правило: "стався до сусідів так, як ти хочеш, щоб вони ставилися до тебе". Це починається з простих дрібниць: той, хто входить на кухню або в коридор першим вітається з присутніми. Елементарний акт ввічливості, приємний сусідам.

Ставитися спокійно і шанобливо до оточуючих

Мешканці повинні поважати особисті кордони один одного, а не вриватися в чужі кімнати, коли захочеться. Часто на загальних квадратних метрах проживають люди різного віку, національностей, з полярними політичними поглядами та інтересами. Потрібно з розумінням або нейтрально ставитися до традицій, позиції, захопленням іншої людини, а не засуджувати за якісь смакові уподобання та протилежну від вашої думку на різні речі.

Інтимне — не публічне

Не варто ходити по комунальній квартирі в чому мати народила і вивішувати сушитися на загальний огляд спідню білизну на кухні, яка для цього не призначена.

Жити за розкладом

За користування ванною, туалетом і кухнею зазвичай йде боротьба не на життя, а на смерть. Щоб організувати побут в комунальній квартирі, можна зробити розклад і встановити час використання загальних кімнат для кожного мешканця. Це допоможе уникнути черг і битв за унітаз або плиту. Визначте час відвідування ванної або душа, щоб не довелося чекати, поки кожен сусід накупається. Встановіть години приготування і прийому страв на кухні. Щоб підтримувати порядок в комунальній квартирі, можна скласти графік чергувань або розподілити обов'язки між мешканцями.

Не користуватися сусідськими речами

Навіть якщо сусід залишає у вільному доступі посуд, навушники або приготований їм борщ, це не привід використовувати їх. Для початку потрібно уточнити у мешканця, чи не проти він, щоб чужа людина скористався його речами або спробувала його їжу.

Питати дозволу

Якщо мешканець комуналки планує запросити гостей, особливо на тривалий термін, спочатку він повинен дізнатися, чи не буде це заважати сусідам. Попередньо потрібно уточнити у мешканців, чи не будуть вони проти нових відвідувачів. Собаки і коти — друзі людей, але часто вони головні провокатори шуму. Перед тим як заводити вихованця, необхідно узгодити це з сусідами.

Мирно вирішувати конфлікт

Якщо скандалу не вдалося уникнути, то ситуацію потрібно врегулювати мирно, без втручання чужих осіб, адміністрації та поліції. Важливо пам'ятати, що ще доведеться жити з цими людьми під одним дахом.

Як мирно вирішувати питання з сусідами? Волею долі опинившись в спільній квартирі з чужими людьми, постарайтеся зробити проживання зручним не тільки для себе, але і для інших. Адже від атмосфери в будинку залежить не тільки настрій і побут мешканців, а й загальна якість життя.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *