Як встановити особисті кордони у спілкуванні | 100 ІДЕЙ

Як встановити особисті кордони у спілкуванні

Навчіться без зайвих виправдань говорити: «Спасибі, але ні», інформує Ukr.Media.

З самого дитинства жінкам говорять, що вони завжди повинні йти на компроміс, повинні йти на жертви і догоджати всім. З плином часу ця установка може призвести до воістину жахливих наслідків. Через занадто велику кількість зобов'язань, проблем у відносинах і своїх особистих якостях (які у нас закладали з дитинства) ми можемо втратити самих себе.

Ми можемо втратити зв'язок з нашим істинним я. З тією жінкою, яка дрімає десь глибоко всередині кожної з нас.

Ви часто намагаєтеся зам'яти конфлікт, але відчуваєте, що мали постояти за себе? Вас емоційно виснажують такі ситуації, коли доводиться прикидатися? Ви часто берете на себе зобов'язання, які не приносять радості, але відмовляєте собі в тому, що робить вас щасливими? Ви відчуваєте, що у відносинах з людьми ви віддаєте більше, ніж отримуєте?

Тоді вам буде корисна ця стаття. Ось кілька простих і зрозумілих порад про те, як встановити межі у спілкуванні з оточуючими.

Спілкуючись з людьми, звертайте увагу на свої емоції

Мова йде про такі емоції, як гнів або роздратування. Ви часто відчуваєте негативні емоції, які накривають вас з головою? Тоді дуже важливо зрозуміти, в спілкуванні з ким і чому вони виникають. Вони можуть говорити про те, що людина порушує ваш особистий простір, поводиться з вами неналежним чином. Навчившись усвідомлювати свої емоції і працювати з ними, ви зможете у майбутньому легко встановлювати чіткі межі.

Не намагайтеся придушити ці емоції. Не ігноруйте їх. Натомість запитайте себе: «Що я відчуваю?», «Чому я це відчуваю?», «Що мені необхідно зробити для того, щоб позбутися від цих емоцій?»

Прийміть рішення відтепер піклуватися про себе

Тактовно почніть розмову про те, що відтепер ви маєте намір встановити певні рамки у спілкуванні. Це дуже важливо. Особливо в тому випадку, якщо ви переживаєте, що це ваше рішення може приголомшити тих, з ким вас пов'язують довгі відносини. Наприклад, стосункиз коханою людиною або з кимось із членів вашої родини.

Поясніть, чому це важливо для вас, і яку користь це принесе вам обом.

Дякуйте людям за те, що вони теж окреслили межі у спілкуванні з вами

Люди, яким важко встановити межі в спілкуванні і відносинах, зазвичай не зовсім адекватно самі реагують на кордони, які встановлюють інші.

Коли друзі і партнери чітко вказують на ту межу, яку переходити не варто, ви часто можете відчувати злість. Відчувати себе відкинутими і непотрібними. Все зміниться саме тоді, коли ви усвідомите, що за допомогою цих самих меж люди піклуються про свій добробут.

Тоді ви і навчитеся дякувати їм за те, що вони теж окреслили певні рубежі у спілкуванні зі вами. Навіть якщо вам буде складно щось прийняти, тепер говоріть: «Я ціную вашу чесність» або «Спасибі за те, що поділилися зі мною цими думками».

Навчіться без зайвих виправдань говорити: «Спасибі, але ні»

Ми часто відчуваємо необхідність пояснити, чому ми від чогось відмовляємося. Відчуваємо потребу виправдатися. Насправді ми не зобов'язані цього робити.

Іноді досить сказати: «Спасибі, але ні». Виправдання і надмірні пояснення можуть призвести до того, що ви будете відчувати провину. Вчіться ввічливо відмовлятися або відмовляти. Почніть з малого. Ваш сусід пропонує подивитися разом шоу, а ви не хочете? Скажіть: «Спасибі, але я не хочу». Вам хочуть купити коктейль в барі, але вам це не потрібно? Скажіть: «Дякую, але не треба».

Визначте теми, на які ви можете говорити тільки з дуже близькими людьми

Не окресливши межі у спілкуванні, ви будете постійно ділитися занадто особистою інформацією з тими, з ким не варто цього робити. Так, говорити правду потрібно. Проте все добре в міру. Визначте список тем, на які ви можете говорити тільки з тими, хто вам близький і кому можете довіряти. Так ви навчитеся довіряти собі, а також зможете зберегти в таємниці певні аспекти свого життя і визначите коло людей, яким дійсно можна довіритися.

Завершіть дружбі, яка негативно впливає на ваше життя

У вас є друг, який постійно тільки приходить для того, щоб розповісти про свої проблеми? У вас є друг, який постійно просить вас про щось, але не відповідає на ваші прохання про допомогу? Можливо, у вас є друг, особисті страждання і переживання якого негативно позначаються на вашому власному добробуті?

Запам'ятайте наступне: найскладніше встановити межі в стосунках з тими друзями, дружба з якими не приносить вам нічого хорошого. Як би важко вам не було, це потрібно зробити.

Ви дружите з кимось, хто тільки бере, але нічого не дає на заміну? Ця людина не чує і не поважає вас? Якщо так, то вам необхідно звести спілкування з нею до мінімуму. Встановіть жорсткі рамки. Турбота про своє благополуччя — це зовсім не прояв егоїзму чи жорстокості з вашої сторони.

Здорові відносини — це коли друзі допомагають один одному і разом докладають зусиль для збереження стосунків. Якщо ваша дружба більше нагадує дорогу з одностороннім рухом, то в таких стосунках немає нічого хорошого.

В особливо важкі моменти, промовляйте особливу мантру

Ви вже багато років тільки те й робите, що намагаєтеся догодити всім і кожному? Якщо так, то перший час вам буде дуже важко діяти наперекір цій звичці і встановлювати межі. Ви можете навіть відчувати душевний біль. Ви можете відчувати себе винними. Можете думати, що вчинили дуже егоїстично. Вам може бути дуже ніяково, навіть якщо ви все зробили правильно. Це абсолютно нормально.

Будьте чуйними з собою. Усвідомте, що вам потрібен час для того, щоб звикнути встановлювати межі у відносинах з іншими людьми. І на перших порах вам допоможе особлива мантра. Якщо вам було дуже важко встановити межі, промовте про себе: «Встановлюючи подібні кордони, я проявляю любов до себе».

Така мантра — це той маятник, на який ви можете завжди орієнтуватися. Вона буде постійно нагадувати вам про те, що як би важко вам не було, ви дієте у своїх інтересах.

Спілкуйтеся з тими, хто радіє за вас і мотивує йти далі

Запрограмуйте себе на успіх в цьому вашому новому починанні. Виберіть людину або людей, яким будете розповідати про свої маленькі перемоги. Це може бути ваша друга половинка, найкращий друг або член родини. Скажіть цій людині, що ви хочете навчитися встановлювати певні межі у стосунках з оточуючими. Поясніть йому, що вам потрібна людина, яка буде вас постійно підтримувати.

Головне — ви повинні позначити і відсвяткувати ваш успіх.

Уявляйте собі, як змінить ваше життя уміння встановлювати кордони

Ви більше не будете прагнути догодити всім і завжди. Ви більше не будете ділитися занадто особистою інформацією з тими, з ким не варто. Тільки уявіть собі всі переваги. Дозвольте собі побачити, наскільки сильно може змінитися ваше життя в той момент, коли ви почнете відкрито і без сорому висловлювати свої думки.

Наскільки краще стануть ваші відносини з людьми тоді, коли ви дозволите собі бути самими собою у цих відносинах? Розумієте? Щодня приймаючи важкі рішення, які принесуть вам користь, не забувайте про це.

Особисті кордони — це те, що нас захищає і робить сильнішими. Вони дають нам певний контроль в тих чи інших відносинах. Чим більше ви будете вдосконалювати цей навик, тим сильнішими ви будете ставати.

Силу вам буде дарувати правда. Важливо говорити правду не тільки тому, що це правда. Вам потрібно навчитися приймати рішення у своїх інтересах.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *