Кілька повсякденних чоловічих фраз, які змушують жінок відчувати приниження | 100 ІДЕЙ

Кілька повсякденних чоловічих фраз, які змушують жінок відчувати приниження

У психології є поняття "завуальована грубість", коли співрозмовник намагається упіймати вас у просту пастку, загорнувши образу у м'яку форму компліменту. Найпростіший варіант: "Як добре ти підібрала костюм, навіть не віриться, що ти з маленького містечка!". Здавалося б: ось похвала, добре підібраний костюм, а це означає — почуття смаку. Але підтекст знищує весь позитивний ефект, адже друга половина "компліменту" недвозначно натякає на те, що ви провінційна простачка. І якщо ви почнете обурюватися у відповідь на завуальовану грубість, то співрозмовник радісно заявить: "Самостійно все вигадала, я нічого такого не говорив", інформує Ukr.Media.

Сексизм у повсякденному житті проявляється так само — завуальовано. Чоловіки говорять звичайні фрази, які теж іноді мають форму "компліментів", але підтекст цих фраз точно принизливий і виростає з гендерних стереотипів.

"Посміхайся!"

Невинна пропозиція більше посміхатися може бути адекватною лише у декількох випадках. Наприклад, якщо ви запитали поради, як приваблювати до себе людей. Або як роздражнити агресивного собаку. У більшості ж випадків чоловіки говорять цю фразу практично без приводу, як універсальну пораду на будь-які жіночі проблеми. Адже за стереотипом дівчина повинна бути милою, доброю, чуйною і завжди посміхатися, як модель з обкладинки гламурного журналу.

Жінка повинна посміхатися лише тоді, коли сама цього захоче, а не тому, що суспільство підштовхує її до цього постійного стану. Зрозуміло, усі ми виглядаємо з посмішками більш гарно, ніж з насупленими обличчями. Однак хто більше виграє від того, що ми виглядаємо більш гарними? Ми самі з поганим настроєм, який не підніме жодна натягнута посмішка, або чоловіки, які хочуть бачити завжди приємних "глянцевих" дівчат?

"Як для дівчини у тебе добре виходить"

Це приклад класичного сумнівного компліменту. З одного боку, ваші досягнення у якійсь справі дійсно відзначили і визнали. З іншого боку, подібна фраза видає значну частку недовіри до ваших сил. Причому недовіра це не тому, що ви спочатку здавалися недостатньо кваліфікованою для будь-якої справи, а просто тому, що ви жіночої статі. Начебто існує список особливих справ, які добре можуть робити тільки чоловіки.

"Охолонь/Розслабся/Заспокойся/Вгамуйся"

Невідомо, хто і коли наклав вето на прояв емоцій, але чоловіки незмінно намагаються "вимкнути звук" у будь-якої дівчини, яка проявить темперамент. Під цим ми розуміємо не биття посуду або викидання смартфона у вікно, а будь-яке емоційне висловлювання з того чи іншого приводу. Чоловік може сердитися і лаяти страшними словами колегу по роботі, водія-сусіда або президента іншої країни і просити його заспокоїтися ніхто не буде, адже це "праведний гнів". А якщо дівчина розлютиться через грубу продавчиню у магазині або невдалий день, то її одразу ж затаврують істеричкою або неврівноваженою.

Між істерикою і проявом емоцій — величезна прірва, яка помітна неозброєним оком. Якщо вас просять замовкнути у відповідь на природні реакції, це означає, що з вашим внутрішнім світом просто не хочуть мати справу, оскільки не вважають його важливим.

"Відмінні ніжки!"

"Ніжки", "груди" або навіть "сідниці" — неважливо, яку частину тіла намагається похвалити чоловік. Щойно він припиняє сприймати вас як симпатичну дівчину цілком і починає "розчленовувати на частини" та оцінювати їх окремо, як у м'ясному відділі ("відмінні яловичі ніжки, загорніть!"), — справа погана. Комплімент припиняє бути компліментом і перетворюється на справжнісіньку грубість та нетактовність.

Окремо хотілося б сказати про "гарні очі", оскільки це не зовсім уявне "розчленування" жінки. Швидше, це незграбна спроба метафорично висловити захоплення внутрішнім світом дівчини. Однак це значення було у компліменту дуже давно, а часте використання цієї фрази у різних двозначностях і сальностях давно знищило значення "гарних очей" як справжнього компліменту. Його може зробити від душі тільки людина, яку ви знаєте дуже давно, і яка відчуває до вас щось більше, ніж просту симпатію під час першого знайомства. Інакше комплімент перетворюється на вульгарність.

"Будь вдячною, що…"

Дуже часто жінкам пропонується бути вдячними за будь-який прояв доброго або навіть нормального ставлення з боку іншої людини. Але "бути вдячною" і "подякувати" — різні речі. Якщо чоловік допоміг донести вам важку сумку, то це привід подякувати йому і відзначити його гарне виховання та джентльменство, проте причини бути вдячною тут ще немає.

Ще гірше, коли фразу згадують у метафоричному сенсі. "Будь вдячною, що він запросив тебе у ресторан", — такого роду фрази зустрічаються не лише з вуст чоловіків, але навіть з вуст жінок. Дівчат "дресирують" радіти будь-якій дрібниці і будь-якому прояву уваги, що демонструє зневажливе ставлення до жіночої статі в цілому. Протест проти таких стереотипів не є суто феміністичною позицією, а апелює до розуму будь-якої людини, незалежно від переконань.

"Ваше вбрання мене відволікає"

Дрес-коди більше регламентують жіночі наряди, ніж чоловічі, і це не просто так. Навіть у найбільш суворому витриманому офісному стилі деякі чоловіки примудряються причепитися до занадто глибокого декольте або занадто короткої спідниці, тому що параметри щодо "занадто" у кожного різні. Зрозуміло, є межі розумного, і якщо з-під одягу можна побачити спідню білизну (або її відсутність!) то це вже занадто для будь-якої дівчини. Але якщо чоловік примудряється відволікатися через оголені коліна або власні фантазії, то це не ваші проблеми, а проблеми його виховання, фантазії і самоконтролю.

Наступний щабель розвитку цієї фрази — "Це вона мене спровокувала, тому що одяглася, як дівчина легкої поведінки". Досить часто миготить у новинах, чи не так?

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *