Невербальне спілкування: що це таке і як воно допомагає розпізнати емоційний стан людини | 100 ІДЕЙ

Невербальне спілкування: що це таке і як воно допомагає розпізнати емоційний стан людини

Спілкування — незамінний навик взаємодії з людьми. Однак людина не завжди відкрито висловлює свої емоції або переживання. Для цього існує в психології такий термін як "невербальне спілкування", інформує Ukr.Media.

Що таке невербальне спілкування?

Невербальне спілкування являє собою комунікаційне спілкування між двома індивідами без використання слів. Простіше кажучи — це спосіб спілкування без слів. Бувають такі ситуації, коли під час розмови людина не бажає проявляти свої справжні емоції, стурбованість або втому, злість або ж радість. Для того, щоб краще зрозуміти співрозмовника і існує невербалістика.

Словами звичайно ж людина може обдурити, але ось тіло, неусвідомлено видає її справжні наміри. Цими процесами організму неможливо управляти.

Види невербального спілкування

Голос

Один з головних орієнтирів в невербальному спілкуванні. Завдяки голосу можна по-різному висловити одну і ту ж думку. Навіть вітаючись людина, за допомогою голосу може видати свій настрій в цей момент.

Так, наприклад, якщо мова дуже швидка — це вказує на емоційність і імпульсивність. У той час як повільний темп на спокій і умиротворення. Гучність голосу також має вплив: тихий голос означає скромність і стриманість, а гучний належить людині сильній, владній, у якої є чіткі життєві цілі і орієнтири. Високий голос говорить про інтелектуальну розвиненість особистості, писклявий — вказує на переляк, а низький тембр показує впевнену в собі і розслаблену людину. Найчастіше саме низький голос викликає почуття поваги до його власника і формує високопоставлений образ в очах слухачів.

Міміка

Завдяки міміці люди висловлюють свої справжні емоції і переживання. Найчастіше, коли людина відчуває гнів, то очі широко розкриті, зуби щільно стиснуті, а погляд примружений. Щастя і радість виражаються піднятими куточками губ і спокійним, відкритим поглядом. Захоплення характеризується довгим зоровим контактом і спокійним поглядом. З обуренням все щось схоже: довгий зоровий контакт, але з деякими нотками тривожності. Відчуваючи неприязнь, співрозмовник дивиться в сторону, як би показуючи, що не налаштований на спілкування.

Жести і пози

Найімовірніше найшвидшим способом розпізнати почуття, які відчуває людина в момент розмови — це звернути увагу на її положення тіла. Відомо, що схрещені на грудях руки або ж притискання до грудей папки, книги і т.д., служить натяком на те, що співрозмовник не налаштований на спілкування. Якщо ж руки спираються на будь-які поверхні, то це дозволяє зрозуміти, що людина шукає якоїсь опори, підтримки для себе. А ось якщо хоча б одна рука спирається на стегно, то це вже ознака переваги. Розпізнати бажання приховати щось виражається спрямованістю ніг у бік виходу, перекриванням рота рукою, а також потирання шиї і очей.

Як розпізнати брехню?

Отже, як же розпізнати брехню? Дуже багато хто задається цим питанням. Для цього є кілька очевидних факторів. По-перше — це спотворення голосу при розмові, його скачки, що і видає нервозність брехуна. Крім того, якщо міміка обличчя застигає в одному положенні довше ніж на 10 секунд, то це вказує на фальшивість емоцій. На додаток в цьому погляд постійно відводиться в сторону, робляться великі паузи між словами, а очі часто моргають.

Як підсумок, можна сказати, що вивчення невербального спілкування досить цікаве заняття і вкрай інформативне. Дані знання знадобляться будь-кому в житті і в спілкуванні з оточуючими. Навички невербального спілкування дозволять розпізнавати справжні почуття людей і знайти до них підхід.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *