Причини, чому не варто одружуватися і чому потрібно узаконити стосунки

Раніше вважалося, що шлюб — це неминучість. До тридцяти років належало вже мати дітей, як ніби це щось само собою зрозуміле, інформує Ukr.Media.

Але життя — штука непередбачувана. Неможливо розпланувати все наперед і отримати те, що хочеш, тоді, коли хочеш. Більш того, щастя зовсім не обов'язково пов'язувати з шлюбними узами.

Любов — це важко. Це постійне і свідоме прагнення бути з іншою людиною. І шлюб повинен бути тим же. Тому завжди задавайте собі питання: чому я хочу одружитися / вийти заміж? Чому не хочу?

Ось 6 невідповідних причин для шлюбу:

Ви боїтеся самотності

Дуже багато хто потрапляє в посередні або навіть відверто токсичні відносини зі страху перед самотністю. Так, самотність — це страшно. Але знаєте, що ще страшніше? Одружитися з людиною, яка виявиться сущим кошмаром. Нікому не хочеться старіти поодинці. Але це не повинно бути єдиною причиною укладення шлюбу.

Ви хочете вирішити проблеми у відносинах

Якщо у вас виникли проблеми у відносинах, шлюб їх не виправить. Але чомусь багато хто думає інакше. Вони думають, що варто розписатися, як всі сварки підуть в минуле, а любов розквітне новим кольором.

На жаль, справа йде рівно навпаки. Шлюб лише посилить протиріччя. Ви-то залишитеся тими ж. І ніяка магія медового місяця не в силах буде розвіяти злі чари. Запам'ятайте: весілля — це всього один день. А шлюб — на все життя.

Ви хочете цим щось довести

Суспільство нав'язує нам певну картину щасливого життя: сім'я, діти, затишний будиночок. Зрештою ми часто ставимо знак рівності між шлюбом і дорослішанням. Не дивно, що багато хто одружується, тільки щоб відчути себе успішними. Хтось намагається таким чином довести свою спроможність. Хтось хоче показати колишній, що впорається без неї. Хтось прагне продемонструвати оточуючим своє щастя. А хтось просто мріє про красиве весілля.

Не треба нікому нічого доводити, особливо собі. Якщо ви не відчуваєте себе дорослими або щасливими, значить, цього немає. Все просто. Шлюб нічого не змінить в цьому плані.

Ви хочете, щоб хтось піклувався про вас (і навпаки)

Так, шлюб — це турбота. Це порада та любов. Це партнерські відносини. Але якщо для вас це лише привід перекласти на когось відповідальність за своє життя, то це не шлюб, а експлуатація.

Співзалежність — вірна ознака токсичних відносин. Тільки повністю самостійна людина може створювати здорові відносини. Залежність ніколи не принесе щастя ні вам, ні вашому партнерові.

Ви намагаєтеся заповнити порожнечу

У всіх є якісь травми минулого. І ці травми впливають на кожне наше рішення. Особливо важко буває подолати дитячі травми. Багато жертв віддаються фантазіям про щасливе сімейне життя, щоб компенсувати насильство і байдужість, яких вони натерпілися в дитинстві. Інші одружуються лише тому, що не бачать ніяких перспектив у житті.

На жаль, шлюб з цих причин не принесе позбавлення. Неможливо вибудувати життя навколо старих образ. Не залікувавши свої рани, ви не зможете створити міцний фундамент спільного життя.

На вас тиснуть обставини

Ще одна типова причина шлюбу — ви не готові, але від вас цього вимагають обставини. Ви старієте. Ви хочете дітей. Всі друзі вже одружилися. Це нормально: ви не хочете залишатися позаду. Але врахуйте, що для щасливого життя зовсім не обов'язково одружуватися. Це лише тиск традицій, який не має нічого спільного з дійсністю.

Попри те, що багато людей нещасливі у шлюбі, суспільство цінує заміжніх і одружених більше, ніж одинаків. Оточуючі завжди схвалюють наші зусилля по створенню відносин — навіть якщо нам добре на самоті. Не слухайте їх. Подумайте: чи так вам потрібно бути з кимось? Можливо, ви і так добре себе почуваєте?

Отже, якщо всі вищеназвані причини — це не ваш випадок, вас можна привітати!

Ось 5 причин, чому варто одружитися:

Ви обидва — повноцінні особистості

Шлюб не означає відмову від індивідуальності. По-справжньому міцні відносини — це зв'язок двох повноцінних людей, які доповнюють один одного.

Ви цілком один одному довіряєте

Банально, але факт: довіра — найважливіша основа всіх відносин. Довіру дуже важко вибудувати і майже неможливо повернути. Тільки на довірі можна будувати довгострокові близькі стосунки.

Ви вмієте миритися

Конфлікти неминучі. Навіть найближчі люди іноді сваряться. Уміння здоровим і розумним чином вирішувати розбіжність — це те, на що слід звернути увагу.

Ви досить добре один одного знаєте

Тільки провівши з людиною достатньо часу, ви зможете дізнатися її по-справжньому. Час — поняття суб'єктивне, і у кожного цей період має свою тривалість. Але у жодному разі не вступайте в шлюб з людиною, з якою ви знайомі недавно і поверхнево.

Ви вільно висловлюєте свою любов

Психологи, які вивчали відносини, вивели чарівний коефіцієнт "5: 1", що гарантує збереження шлюбу. Це означає, що на кожну негативну взаємодію під час конфлікту має припадати 5 позитивних взаємодій в інший час.

Це не означає, що треба постійно сюсюкати і обніматися. Але регулярні прояви любові, загальне почуття гумору, фізична і емоційна близькість — обов'язкові умови для міцних відносин.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *