Психічні розлади, до яких може призвести самотність — думка експертів | 100 ІДЕЙ

Психічні розлади, до яких може призвести самотність — думка експертів

Напевно, кожному доводилося проходити через життєвий етап, в якому було настільки мало людей, що здавалося, що весь світ від вас відвернувся. Часто час, проведений віч-на-віч із собою, допомагає зібратися з думками і розібратися зі складними життєвими питаннями. Проблема виникає, якщо самотність затягується і починає підводити нашу психіку. Ми вирішили поспілкуватися з експертами, щоб зрозуміти, до яких наслідків для нашої психіки може призвести відсутність не лише другої половинки, а й постійних соціальних контактів, інформує Ukr.Media.

Тривожний розлад

Людина — соціальна істота, якій потрібне спілкування в тому чи іншому вигляді. Повна ізоляція неминуче призводить до психічних порушень. Але у великому місті навіть за бажання важко ізолюватися від світу, а тому найчастіше самотність міського мешканця складно назвати повною. Однак якщо поряд довго немає людини, якій можна довіряти, ми починаємо відчувати тривожне почуття, яке може наростати з неймовірною швидкістю. Якщо не займатися своїм психічним здоров'ям, можливий варіант розвитку панічних атак.

Депресія

Небезпечний стан, який у більшості випадків потребує втручання спеціаліста. Довга відсутність контакту з людьми, особливо з тими, з ким можна поділитися внутрішніми переживаннями, призводить до того, що в мозку починають відбуватися хімічні зміни, які призводять до депресії. Якоїсь миті людина вже сама перестає шукати способи налагодити спілкування або знайти другу половинку. Якщо ви помічаєте такий стан у близької людини, не залишайтеся осторонь, депресія у затяжній формі може призвести до дуже небезпечних наслідків.

Проблеми із самооцінкою

Не можна сказати, що «просідання» самооцінки — повноцінний розлад, проте при затяжній самотності самосприйняття може кардинально помінятися. Здається, що ти нікому не цікавий і взагалі так триватиме завжди. У цій ситуації приходять думки, що це з нами справді щось не так, адже всі довкола так чи інакше знаходять способи спілкування. Чим більше ви критикуєте себе за невпевненість і «бракованість», тим складніше вам буде відновити свою самоцінність, а тому не бійтеся звертатися за допомогою до професіоналів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *