Вміння слухати: 10 порад, щоб розвинути його | 100 ІДЕЙ

Вміння слухати: 10 порад, щоб розвинути його

Активне слухання — навичка, що грає важливу роль, якщо ви хочете побудувати успішну кар'єру або створити міцні відносини. Коли ви дійсно слухаєте, ви демонструєте свій інтерес до людини та її слів, ви показуєте повагу. Більше того, вміння слухати може притягати до вас людей, інформує Ukr.Media.

Пригадайте, як ви почувалися, коли, говорячи з кимось, розуміли, що вас насправді не слухають. Ви відчували неповагу? Образу? Відчували себе менш значущими? Не забувайте про ці почуття, адже саме їх можуть відчути люди, які розмовляють з вами.

Ось 10 порад, які допоможуть вам стати хорошим слухачем:

Зоровий контакт

Перший і найголовніший крок, який ви повинні зробити, — встановити зоровий контакт. Протягом усієї розмови намагайтеся не відводити погляд надовго від співрозмовника, цим ви продемонструєте непідробний інтерес до людини і предмету обговорювання.

Будьте присутні в моменті

Вміння слухати полягає не тільки в зоровому контакті. Ймовірно, ви можете згадати людей, які дивилися на вас, але при цьому ви розуміли, що вони занурені у свої думки. Такий контакт очей може бути образливим. Ви повинні не тільки дивитися на людину, але і бути зосередженими на ній і її словах. Забудьте на мить про свої думки.

Якщо ви готові щось сказати, не подавайте вигляду

Коли ви слухаєте, не давайте людині зрозуміти, що ви теж хочете щось сказати. Не робіть ніяких жестів, не відкривайте рота. Якщо ви це зробите, ви покажете іншому, що більше не слухаєте його. Ваша увага переключилася на бажання висловити свою точку зору.

Зачекайте кілька секунд, потім говоріть

Після того, як людина закінчила говорити, зачекайте дві секунди. Так ви переконаєтеся, що вона закінчила свою думку. Особливо це важливо при розмові телефоном, тому що ви не можете побачити невербальні сигнали. Можливо, людина зробила паузу, щоб зібратися з думками. Якщо ви зловите себе на тому, що розмовляєте з кимось одночасно, згадайте про правило двох секунд.

Вникайте в те, про що вам розповідають

Ви повинні показати свою зацікавленість в інформації, яку хочуть до вас донести, навіть якщо тема далека від ваших інтересів. Або, наприклад, якщо один розповідає про свої переживання, ви повинні всім своїм виглядом показати, що ви розумієте його.

Починаєте говорити з кимось — попросіть вибачення

Якщо ви почали говорити разом з іншою людиною, то скажіть: «Вибач, будь ласка, продовжуй». Дозвольте її закінчити свою думку. Навіть якщо ви хочете сказати щось важливе, покажіть свою повагу і вміння слухати. Тільки після цього можете відповісти на її слова.

Читайте між рядків

Якщо ви будете уважно слухати, ви зможете вловлювати підтекст, що допоможе вам ефективніше включитися в розмову. Люди шукають відповіді, підтримку або розуміння того, про що вони кажуть. Якщо ви навчитеся дивитися глибше, ви зможете встановлювати більш міцний зв'язок.

Не починайте розмову з членом групи

Якщо ви спілкуєтеся в групі, то ніколи не починайте говорити з кимось, поки інший висловлює свою думку. Якщо хтось намагається заговорити з вами, ввічливо попросіть помовчати. Або скажіть, що обговорите це питання пізніше. Будь-яким способом покажіть, що ви не маєте наміру відволікатися від загальної дискусії.

Ставити питання

Задаючи питання, ви проявляєте інтерес до теми. Люди люблять, коли їм ставлять питання, на які вони знають відповіді. Це змушує їх відчувати себе більш розумними та значущими.

Не міняйте тему

Поки дискусія не закінчена, не намагайтеся закрити тему. Якщо ви змінюєте тему розмови до її логічного завершення, ви показуєте відсутність інтересу до обговорювання та що у вас є більш важливі думки. Вміння слухати — це, в першу чергу, терпіння.

Щоб стати хорошим слухачем, вам доведеться докласти деякі зусилля. В першу чергу, ви повинні навчитися виявляти щирий інтерес до інших людей. Оволодіння цим навиком коштуватиме витрачених сил.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *