Небезпечні компоненти у засобах для волосся, яких треба уникати
Деякі компоненти в складі продуктів для волосся можуть сильно нашкодити здоров'ю і красі вашої головної б'юті-гордості. Які ж з них слід додати в чорний список у першу чергу?
Сьогодні, коли б'юті-індустрія розвивається неймовірно швидкими темпами, на косметичному ринку щомісяця з'являється величезна кількість різноманітних засобів з догляду за волоссям, виробники яких заявляють про відсутність шкідливих речовин у складі продукції марки і обіцяють зробити ваше волосся сильними і здоровими, інформує Ukr.Media.
На жаль, подібні рекламні "гасла" далеко не завжди виявляються правдивими, а в формулах деяких б'юті-продуктів можна відшукати компоненти, які можуть тільки погіршити стан волосся. Які з них потрібно помічати у першу чергу?
Найшкідливіші (і навіть небезпечні) для волосся компоненти
Ось лише невеликий список найбільш токсичних для волосся інгредієнтів:
- Диетаноломин (DEA)
- Фталати
- LAS-Tenside (Лас-Тенсид)
- Бензол
- Пропіленгліколь
- Парабени
- Триклозан
Обов'язково стежте, щоб склад шампуню для волосся не містив в собі перерахованих вище речовин. Вони руйнують волосяні фолікули, перешкоджають росту волосся, роблячи його крихким і ламким. Також не випускайте з уваги термін придатності засобу (в середньому, це 1-2 роки). Якщо на упаковці стоїть термін більше двох років, не купуйте цей засіб — він гарантовано містить в собі ті речовини, які увійшли в наш шорт-лист. Вибирайте засоби, до складу яких не входять силікони : річ у тім, що вони мають властивість накопичуватися на шкірі, забивати пори і порушувати мікроциркуляцію в шкірі голови.
Увага: такі інгредієнти, як Methikone, Cyclomethikone, Dimethicone Cetyl, Behenoxy Dimethicone, Amodimethicone, Stearoxy Dimethicone погіршують здоров'я волосяного фолікула. Уважно читайте опис на етикетці перед покупкою, і, якщо побачите їх у складі, відразу повертайте продукт назад на полицю.
Які компоненти шампуню небезпечні для здоров'я?
У всіх миючих засобах є так звані поверхнево активні речовини, які створюють пінистий ефект і очищають від забруднень. Але серед них можна виділити кілька, що володіють канцерогенними властивостями: це, перш за все, сульфат амонію лаурил і сульфат натрію лаурил.
Звичайно, сьогодні вже складно уявити собі шампунь без консервуючих речовин, але деякі консерванти можуть бути дуже небезпечні для здоров'я. Серед них: DMDM Hydantoin diazolidinyl urea, Imidazalidol urea, Sodium hydroxymethylglycinate, monosodium salt, N-(Hydroxymethyl) glycine і quaternium-15. Все це — з'єднання формальдегіду, який відноситься до класу високонебезпечних хімічних речовин. Він шкідливий для слизових оболонок і шкірних покривів і часто викликає алергічні реакції.
До складу шампуню часто входять парабени — Parabens) — агресивні речовини, які, втім, відмінно видаляють бруд. Але вони також розчиняють і видаляють ліпідні речовини з поверхні шкіри, в результаті чого вона висушується, сильно дратується, швидше забруднюється, що змушує мити голову частіше.
Уваги заслуговує і такий б'юті-продукт, як лак для волосся. Відомо, що спирт сушить волосся, стимулюючи його випадання. Важливо відзначити, що норма його вмісту в складах засобів нормативно не регулюється, тому виробники додають спирт в тій кількості, в якій їм дозволяє совість.
Плівкоутворюючі речовини (смоли) забивають пори, що може призводити до збою в роботі сальних залоз. Пластифікатори руйнують структуру волосся. Тому завжди звертайте увагу на засоби для укладання. Якщо користуєтеся ними часто, намагайтеся купувати найбільш безпечні.
Краще не економити на шампунях та інших засобах по догляду за волоссям. Це вкрай важливо, адже здорове волосся — ознака, що свідчить про загальний стан вашого організму, і одна з головних складових естетичного зовнішнього образу.
Джерело: ukr.media