Чому не варто годувати дітей пюре з пакетиків
Це, безумовно, зручно: малюк зголоднів, висмоктав порцію їжі прямо з м'якої упаковки, як космонавти — з тюбика, і можна гуляти далі. Але захоплюватися таким форматом харчування не варто, інформує Ukr.Media.
Тільки мами зрозуміють, яке це щастя, коли не треба тягати з собою цілу сумку різної їжі на випадок, якщо малюк зголодніє. І шукати дружньо налаштоване до дітей кафе, де можна погодувати дитину не чізбургером і піцою, а чимось більш відповідним, теж. А все завдяки пюрешкам у пакетиках.
У них безліч переваг: не потрібна ложка, щоб його з'їсти, достатньо просто вичавити у рот і проковтнути. Дитина гарантовано не забрудниться, адже з пакетика-тюбика дуже складно щось пролити. Такі пюрешки дуже подобаються дітям, що теж є важливим. А склад їх здається дуже корисним — у всякому разі, на перший погляд.
Але є у такої диво-їжі і мінуси. Ми назвемо їх як мінімум три.
Занадто багато цукру
Навіть якщо додатково цукор у пюре не додають, він там все одно є — у найпростішій формі, яка легко всмоктується у кров. Уся справа у тому, що під час переробки фруктів на пюре клітковина руйнується, а ось цукор залишається.
Деякі з пакетованих пюре у підсумку містять майже 10 грамів цукру. Таку порцію можна дозволити з'їсти хіба що дитині від чотирьох років і у більш дорослому віці, але ніяк не малюкові. Надлишок цукру ні до чого гарного не призводить: він псує зуби, викликає понаднормове збільшення ваги, а у перспективі призводить до діабету.
Кількість цукру, яку можна їсти дітям на день, залежить від віку. Для дітей від чотирьох до шести років вона повинна бути обмежена максимум 19 грамами на добу. Діти від семи до десяти років можуть з'їдати не більше 24 грамів, а від одинадцяти і більш дорослі — не більше 30 грамів. Популярні дитячі ласощі містять вбивчу кількість цукру: у одній банці коли (35 грамів цукру) або у одному батончику "Марс" (33 грами) вже більше максимальної кількості цукру, яку дитина може з'їсти за день. А з'ївши на сніданок тарілку з солодкими пластівцями (24 грами цукру), діти вже вичерпують свій добовий ліміт, ще навіть не вийшовши з домівки.
Не привчає до овочів
Овочі у вигляді пюре і у натуральному вигляді — дві великі різниці. Смак овочів у пюре найчастіше замаскований фруктовою солодкістю, тому справжнього смаку малюк не відчує. Зате його смакові переваги будуть розвиватися у бік тяги до солодкого.
Текстура, запах, навіть дотикові враження від справжніх овочів будуть зовсім іншими, ніж від пюре. Тому звичайний буряк або моркву дитина може навіть не впізнати, побачивши у первозданному вигляді. І чому вона має їх любити?
Експерти рекомендують використовувати менше пакетиків і баночок з дитячим харчуванням, наскільки б зручно це не було для вічно зайнятих батьків, і балансувати солодкий, кислий і гіркий смаки, якщо ви готуєте їжу самі.
Дитина не вчиться жувати
Уся справа тут у консистенції їжі з пакетиків. Її не треба жувати, її потрібно просто проковтнути. Так легко з'їсти зайву кількість їжі, не докладаючи ніяких зусиль. Звичайно, кому захочеться самотужки пережовувати моркву, якщо можна отримати її у вже подрібненому вигляді. У результаті форуми, де спілкуються матусі, переповнені питаннями про те, як навчити дитину жувати хоч щось, що не пропущене через блендер. Більше того, дієтологи попереджають, що у дитини може трапитися регрес: вона припинить жувати, навіть якщо вже навчилася це робити.
Проблеми з жуванням мають і довгострокову неприємну перспективу. Якщо молочні зуби не виконують свою функцію, тобто не подрібнюють їжу, вони можуть випасти завчасно. А це вже може призвести до різних патологій стоматологічного характеру.
Джерело: ukr.media