Як змусити метаболізм працювати, навіть якщо вам за 50: поради щодо прискорення обміну речовин
Вважається, що з віком усі обмінні процеси в організмі сповільнюються, і після досягнення півстолітньої позначки змінити швидкість хімічних реакцій практично неможливо, інформує Ukr.Media.
Але це не так. Що можна зробити, щоб метаболізм "запрацював" швидше, енергії та бадьорості додалося, а жир не осідав на талії?
Подруги радять: менше їж, вживай нежирні продукти, каву пий, тоді точно будеш бадьора і весела. Чи правильні ці твердження? Звісно ж, ні! Якщо їсти менше, а отже давати організму менше палива, то обмінні процеси стануть повільнішими. А продукти, що містять корисні жири, взагалі необхідні нашому організму. Що ж стосується кави, то це тимчасовий захід, бадьорості напій не забезпечить, лише сплеск енергії на короткий проміжок часу.
Що дійсно потрібно робити, так це пити багато води. Не любите воду? Це можна виправити. Напій можна зробити більш смачним, додаючи до звичайної питної води листочки м'яти, лимон або скибочки огірка. Нові компоненти нададуть воді приємний смак, а натуральні ферменти простимулюють обмін речовин.
Пам'ятаючи давній вислів про те, що вечерю треба віддати ворогу, можна переглянути режим харчування. Відмовлятися від вечірньої трапези не варто. Але от зробити її полегшеною потрібно обов'язково. Навіть якщо візуально ваша вечеря нагадуватиме перекус, вона все одно залишиться вечерею: горіхово-фруктова суміш, яблуко або невелика кількість звареної на воді каші. Якщо ви заміните важкі страви на ці, то ваш організм всю ніч не працюватиме над перетравленням щільної вечірньої їжі, а займеться тим, що перегляне свій стан загалом.
Не лягайте відразу після їжі. Ідеальний варіант — вийти на вулицю і пройтися. Вистачить 15 хвилин такої прогулянки, щоб обмін речовин трохи прискорився. Якщо не дозволяє погода чи інші обставини, то ходити можна і по квартирі, і по коридорах закладу, в якому ви працюєте.
В їжу бажано додавати деяку кількість спецій, наприклад, кмину або куркуми. Ці приправи додадуть ефективності роботі шлунка, а куркума має протизапальну дію. Якщо спеції не ваш фаворит, то вживайте з основними стравами звичну для вас зелень.
Ніколи не відмовляйтеся від сніданку. Починати сам сніданок можна з приємного і корисного напою, звареного з сухофруктів без додавання цукру, але з невеликою кількістю імбиру або кориці. Взимку такий напій зігріє, запустить травлення і розжене метаболізм.
Якщо ви поступово почнете вводити в життя ці нескладні правила, то і зміни не змусять себе чекати й швидкість обміну речовин, що пригальмовує з віком, знову повернеться до звичних для вас значень.
Джерело: ukr.media