Чому чоловікам за 50 не варто качати прес
Тренування пресу завжди було популярним серед чоловіків різного віку. Особливо багато хто прагне отримати заповітні "кубики" на животі, вважаючи це ознакою гарної фізичної форми. Проте з віком наше тіло змінюється, і те, що було корисним у молодості, може стати ризикованим після 50 років, інформує Ukr.Media.
Розглянемо основні причини, чому варто переглянути свій підхід до тренування пресу в зрілому віці та які альтернативи можна обрати для підтримки здоров'я та фізичної форми.
Проблеми зі спиною
Класичне тренування пресу в домашніх умовах зводиться до підсовування ніг під ліжко і підйому тулуба до колін. Часто чистих підйомів набереться десяток, далі закінчуються сили, але не ентузіазм, і новоспечені спортсмени намагаються зрушити себе з мертвої точки за допомогою ривків.
Мало того, що прес у таких випадках не працює — напружуються квадрицепси і поперек, так поперек ще й отримує небажане навантаження на злам. Зірвати спину за допомогою такої техніки простіше простого, а пресу як не було, так і не буде. Варто враховувати ще й те, що здорова спина після п'ятдесяти — це щось із області фантастики. Так, при щоденній розтяжці і правильних вправах вона може не турбувати роками, але це заслуга міцних м'язів, хорошої розтяжки і відсутності різких рухів. Скручування — не найкращий варіант для тих, хто має проблеми з попереком.
Планка — найкращий вибір для тих, хто хоче зміцнити спину і прес без наслідків для хребта.
Різкі скручування можуть стати тим тригером, який пошкодить поперек і відвадить від спорту на довгі роки. Якщо ви захотіли накачати "кубики", перш за все перевірте спину і ніколи не виконуйте ривкові, смикані рухи в скручуваннях, а краще і взагалі замініть скручування і підйоми на планку — вона зміцнить і прес, і поперек, що дійсно піде на користь всьому тілу. Правда, навіть тут варто бути обережнішим: якщо поперек буде провисати нижче рівня живота, можливі защемлення поперекового та сідничного нерва.
Жир не піде
Для багатьох ця інформація стає відкриттям, хтось відмовляється в неї вірити: тренування пресу не прибере живіт. Чоловіки часто звертаються до тренерів, з бажанням прибрати живіт, і приблизно половина з них каже, що нічого не виходить і вони буквально у відчаї. Коли їх запитують, що саме означає "нічого не виходить" і що вони робили, вони кажуть, що посилено тренували прес, а живіт як був, так і залишився. І їх складно в цьому звинувачувати, оскільки довгий час існував міф про те, що жир можна спалити в певному місці. Згадайте хула-хупи (обручі), які крутили стрункі дівчата з ТБ-екранів — вони створювали відчуття того, що кожну зону, де є зайвий жир, можна зменшити за допомогою вправ — такий стереотип і склався в умах багатьох.
"Живіт — не дружина, він просто так не йде".
Насправді ж тренування пресу впливає лише на розвиненість м'язів пресу. На спалювання жиру, на жаль, ні. Якщо ви мало їсте, тренування можуть допомогти вам витратити якусь кількість калорій, яка в підсумку призведе до дефіциту калорій і тільки тоді жир почне поступово йти. Не з одного конкретного місця, а з усього тіла. Тому, якщо ви тренуєте прес разом з дієтою і займаєтеся загальною фізичною активністю — це може принести свої плоди, але якщо ви покладаєте великі надії виключно на тренування пресу, чекати змін не варто.
Тренування пресу не робить вас здоровішими
Якщо ви хочете стати здоровішими, тренування пресу — не те, що вам потрібно. Після п'ятдесяти років люди страждають не тому, що у них слабкий або не рельєфний прес, а тому, що у них слабке, нетреноване серце, яке і впливає на тривалість життя. Сильний прес — не той фактор, який впливає на тривалість і якість життя. Навпаки, при слабких м'язах спини, покликаних вирівнювати поставу, сильний прес може сприяти сутулості — у всьому потрібен баланс. Якщо ви тренуєте прес в домашніх умовах, в надії втішити себе тим, що ви хоч чимось займаєтеся — це спрацює. Але якщо ви хочете дійсно привести себе у форму, потрібно вжити більш глобальних дій.
Від слабкого пресу ще ніхто не вмирав, а от від серця — так.
Висновок
Рельєфний прес — відмінний маркер крутості для молодих. Але чим ви старші, тим сильніше зміщуються ваші потреби в бік аеробної активності для зміцнення серця і вправ, що не навантажують поперековий відділ. Класичні скручування — травмонебезпечна вправа, особливо якщо не знати, як її правильно виконувати. Планка — оптимальний варіант для зміцнення м'язів пресу і попереку. Тренування одного пресу сприяє дисбалансу в силі м'язів пресу і попереку.
Джерело: ukr.media