Посадка полуниці восени: коли і як висаджувати
Для посадки полуниці (садової суниці) є два періоди: навесні та восени. Розповімо про осінню посадку цієї всіма улюбленої ягоди, інформує Ukr.Media.
Якщо нові кущі полуниці висаджувати навесні, влітку ягід ще не буде. Зате, якщо посадити культуру ближче до осені (зазвичай це робиться в серпні або вересні), то перші ягідки можна отримати вже на наступний рік.
Коли висаджувати полуницю
Оновлювати полуничну плантацію потрібно через кожні 3-4 роки. Але пам'ятайте, що молода полуниця дає врожай не відразу. Тому замінювати старі кущики потрібно поступово: по одній грядці на рік. Молоді кущики можна отримати, прикопавши вуса полуниці.
Найкращий час для висадки кущиків полуниці — серпень. Можна пересаджувати їх і у вересні, але тоді є ризик, що рослини погано приживуться. А якщо кущики вимерзнуть взимку, на урожай можна не розраховувати.
Час від часу полуницю варто переселяти на нове місце проживання. Добре буде рости ця ягода на грядках, де раніше росли петрушка, кріп, цибуля, часник, салат, селера, редис, буряк, морква. А ось після баклажанів, огірків, перцю, капусти і картоплі полуницю краще не висаджувати: культура легко підхоплює ті ж хвороби, що і перераховані овочі.
Які сорти полуниці віддати перевагу
Вибираючи сорт, варто орієнтуватися на розмір ягід (чим вони більші, тим краще) і стійкість до хвороб. Також слід врахувати, що сорти полуниці бувають ремонтантними (які плодоносять кілька разів за сезон) і звичайними (дають урожай один раз на рік).
Вибирайте сорти з великими ягодами — їх набагато легше збирати. Серед ремонтантних сортів популярні Єлизавета II, Сельва, Ельсанта. Улюблені садівниками сорти звичайної полуниці : Кент, Кімберлі, Хоней, Корона, Берегиня, Флоренс, Велері.
Посадка полуниці: робимо все за правилами
Висаджуючи полуницю на нове місце, переконайтеся, що ґрунт багатий поживними речовинами. Культурі доведеться рости тут 3-4 роки, тому грядку потрібно ґрунтовно заправити добривами. На 1 кв. м землі слід внести 1 відро компосту, 20 г калійної солі, 25 г сечовини, 40 г суперфосфату. Є й інший варіант "заправки": 1 відро землі, 1 відро компосту, 1 відро перегною і 2 ст. золи на 1 кв. м.
Лунки для посадки кущиків полуниці потрібно робити на відстані приблизно 30-40 см один від одного. Глибина їх має бути такою, щоб коріння полуниці вільно поміщалися в ямки. Перед висадкою саджанців ґрунт слід зволожити, і налити у кожну лунку трохи води. Занадто заглиблювати полуницю не рекомендується, але якщо вона буде "сидіти" високо — замерзне взимку. Найбільш правильний варіант посадки — той, при якому точка росту (місце, звідки відходять нижні листочки) розташовується на рівні ґрунту.
Правильно поставлена полуниця обов'язково порадує багатим урожаєм. Деякі садівники поміщають в одну лунку відразу дві рослини: на випадок, якщо одна не приживеться. А якщо ж виживуть обидві — то і врожай буде вдвічі більшим.
Коріння рослин потрібно присипати ґрунтом дуже акуратно. Після посадки землю навколо кущів слід злегка обжати руками і замульчувати соломою або чорним покривним матеріалом.
Яка посадка краще: весняна або осіння
Цим питанням задаються багато садівників. У кожного з варіантів є як плюси, так і мінуси. Наприклад, якщо висаджувати садову суницю навесні, вона добре вкорениться і перезимує. Але зате при осінній посадці ви зможете отримати урожай вже в наступному сезоні. Таким чином, час висадки нових рослин кожен садівник вибирає сам.
Якщо ви не встигли висадити полуницю навесні, нічого страшного: це можна зробити і в кінці літа. Як ви вже знаєте, залишилося тільки придбати якісні саджанці.
Джерело: ukr.media