Серум для обличчя: що це, які бувають види і як правильно користуватися
Навіть якщо у вашій косметичці знайдеться пару флакончиків сироваток, ви напевно не відразу відповісте на питання, що таке серум і як він виглядає. Для багатьох дівчат це загадкове і незрозуміле слово. Давай розберемося, що це за продукт, як його використовувати і в чому його головні відмінності від інших популярних косметичних засобів для обличчя, інформує Ukr.Media.
Сироватка або серум — це косметичний засіб для догляду за шкірою з високою концентрацією потужних активних інгредієнтів. Вона наноситься в невеликій кількості на очищене обличчя перед зволоженням з метою доставки потужних компонентів в глибокі шари дерми. Сироватка відмінно справляється з цим завданням, оскільки вона складається з дрібних молекул і має найлегшу текстуру. Це робить серуми відмінним інструментом для вирішення конкретних проблем по догляду за шкірою, включаючи глибокі зморшки.
Які бувають серуми?
На відміну від кремів даний засіб підбирається не по типу шкіри, а в залежності від віку або конкретної проблеми, яку необхідно вирішити (сухість, жирність, тьмяність, в'ялість, зневоднення тощо). Тому сироватка буває наступних видів:
- зволожуюча
- себорегулююча
- відбілююча
- оновлююча
- вітамінна/антиоксидантна
- з ефектом ліфтингу/ботокса
- та інші
Коли потрібно використовувати сироватку?
Якщо у вас немає ніяких проблем зі шкірою, ви можете цілком обійтися і без серума, адже даний продукт відноситься до розряду «додаткових» в догляді за шкірою. Але якщо ви не можете впоратися з тим чи іншим станом епідермісу за допомогою звичайного догляду, наприклад, сильною сухістю або зневодненням шкіри, або ж з'явилися перші ознаки вікових змін — зморшки, тьмяний і нерівний колір обличчя, то курс з правильно підібраною сироваткою допоможе дуже швидко поліпшити ситуацію.
Сироватки заведено вважати важкою артилерією в косметології, яка застосовується, коли звичайні засоби не дають бажаного результату.
Чим серум відрізняється від крему?
Найбільш очевидна різниця — текстура і консистенція. Сироватка — це рідка речовина, яке випускається або у флаконі з дозатором, або у флаконі з піпеткою, або в ампулі для професійного застосування.
Друга відмінність — концентрація активних компонентів у формулі. У серумі вона набагато вища, ніж в будь-якому дорогому ефективному кремі. Тому сироватки відносяться до засобів інтенсивного догляду за шкірою, які застосовуються не на постійній основі, а курсами і стоять, як правило, досить недешево.
Яка різниця між водної та масляної сироваткою?
Традиційні сироватки випускаються на водній основі, проте є і маслянисті формули. Перші наносяться під крем, бо вони більш важливі для внутрішнього шару шкіри. Серуми на масляній основі зазвичай йдуть поверх зволожувача, тому що вони більш щільні і не здатні глибоко проникати в шкіру. Вони створюють своєрідний бар'єр, який «утримує» крем протягом всього дня.
Чи є серум зволожуючим засобом і чи може замінити крем?
І так, і ні. Сироватки можуть бути багаті зволожуючими компонентами (гіалуронова кислота, кераміди), які допомагають шкірі утримувати вологу. Але це не робить їх косметичними зволожувачами в традиційному розумінні. Лосьйони і креми для обличчя впораються з цим завданням краще, оскільки вони створюють бар'єр на поверхні епідермісу, щоб зберегти всі ці корисні речовини всередині шкіри.
Якщо сироватка має гелеподібну текстуру, то вона не містить у своєму складі ліпіди і її зазвичай потрібно закривати денним або нічним кремом.
Якщо ж серум є рідкою емульсію, то така сироватка містить ліпіди і, як правило, може використовуватися і під крем, і як самостійний засіб, тобто замість крему.
Як використовувати сироватку?
Все залежить від конкретного засобу, його функції та призначення (після очищення, перед зволоженням, нічний догляд тощо). Перед застосуванням необхідно ознайомитися з інформацією на етикетці. Як правило, достатньо 2-3 крапель засобу один або два рази в день (вранці і ввечері), оскільки це концентрований препарат.
Речовину необхідно розподілити по шкірі обличчя і шиї кінчиками пальців, погладжуючими рухами, по масажних лініях. Потім дати засобу ввібратися і тільки потім наносити денний або нічний крем для обличчя і крем для шкіри навколо очей.
У деяких випадках допускається нанесення ще кількох крапель сироватки локально на проблемну зону, наприклад, на пігментні плями, якщо використовується відбілююча сироватка.
Джерело: ukr.media