“Каструля буде біліша за сніг”: Повертаємо білизну емальованим каструлям
Зараз багато господинь перейшли на каструлі зі сталі. Вони практичніші, зручніші у використанні і не потребують відбілювання внутрішньої частини. Але у багатьох ще є емальовані каструлі, інформує Ukr.Media.
Емаль взагалі річ примхлива, темніє при кожній нагоді, а вже якщо до не молоко прикипить — віддирати доведеться довго і наполегливо.
Цей спосіб дозволяє вибілити внутрішню частину каструлі до білого кольору. Методика вкрай проста і не вимагає абсолютно ніяких фізичних зусиль.
Наливаємо у каструлю воду. Щоб відбілювання було рівномірним, набираємо каструлю до гори. Залишаємо від крайньої кромки 2-3 см. У воду заливаємо перекис водню. Додаємо з розрахунку 100 мл перекису на 2,5 літри води.
Ставимо нашу каструлю на плиту на середній вогонь. Коли вода трохи підігріється додаємо до неї столову ложку мийного засобу для посуду.
У момент закипання краще стояти поруч із плитою, тому що в цей час ваша каструля почне активно виробляти піну. Якщо води дуже багато, піна може піти верхи.
Як тільки вода закипить, зменшуємо вогонь. Наша вода повинна кипіти помірно, без активного вирування.
У такому стані залишаємо нашу каструлю на годину. Залишилося лише злити воду та обполоснути чистою проточною водою.
Час впливу безпосередньо залежить від ступеня забруднення посуду. При незначному забрудненні вистачить і 30 хвилин. Якщо каструля дуже брудна, то можна кип'ятити її з перекисом та водою дві години.
Якщо нема перекису водню, йдемо іншим шляхом. Беремо лимонну кислоту. Набираємо у каструлю воду та ставимо на вогонь. Вода має покрити всю темну внутрішню частину каструлі.
Як тільки вода закипить, починаємо додавати до неї лимонну кислоту. Кладемо з розрахунку по 1 ст. на літр води. Після цього залишаємо нашу каструльку кипіти. І тут все знову залежить від ступеня забрудненості посуду. При несильному потемнінні стін 20 хвилин цілком достатньо. Якщо каструля дуже брудна, проводимо процедуру не менше ніж годину.
Після закінчення процедури воду зливаємо, каструлю обполіскуємо. Якщо забруднення були суттєвими, має сенс додатково почистити содою.
І наостанок, хочемо поділитися рецептом дуже дієвого засобу для боротьби з залишками їжі, що пригоріла, в каструлі.
Готуємо пасту із соди, її потрібно 1/4 склянки, 2 ст.л. перекису водню та 1/2 ст.л. мийного засобу для посуду. За фактом у вас має вийти густа кашка. Якщо склад рідкуватий, додайте ще соди.
Наносимо цей склад на наші забруднення та залишаємо на 30 хвилин. Якщо прикипіло дуже добре, можна протримати засіб до години.
За годину все, що пригоріло, відскочить від каструлі, та ще й залишить за собою білу поверхню.
Любіть свій посуд і не доводьте до крайнощів.
Джерело: ukr.media