10 прикладів прихованої реклами в кіно
За статистикою, лише 10 % глядачів дивляться телевізійну рекламу. «А що, якщо показувати її не окремо на каналах, а прямо всередині повнометражних фільмів? Це ж геніально!» — подумали світові бренди і винайшли таке явище, як продакт-плейсмент, або, грубо кажучи, приховану рекламу. Зазвичай вона ледве помітна, але діє ідеально: якщо Джеймс Бонд буде рятувати світ в окулярах марки Х, продажі цієї марки Х зростуть в рази. Взагалі це ціле мистецтво, за яке навіть вручають щорічну премію Brandcameo Product Placement Awards. Але творці такого мистецтва часом можуть злегка переборщити і зіпсувати все так, що будь-який глядач буде за кілометр обходити показані бренди, інформує Ukr.Media.
Ми розібрали саме такі випадки кіношної реклами, коли дуже хочеться підвести продюсера до екрану і попросити більше так не робити.
«Супермен-2» і бійка у вантажівці Marlboro
Погодьтеся, що величезний фургон Marlboro, який раптом опинився поруч з героями і пожертвував собою заради сцени бійки, не виглядає просто проїжджаючим мимо?
Але це ще не все: потім Супермен епічно викидає генерала Зода прямо на білборд Coca-Сola.
По фільмах Майкла Бея можна вивчати саме явище кінореклами. Ми, звичайно, враховуємо, що його блокбастери вимагають неймовірного фінансування, тому йому багато чого можна пробачити. Але коли звичайна мегасубстанція, яка може перетворитися в усе, що тільки побажаєш, раптом перетворюється… перетворюється… в елегантний динамік Beats Pill — це вже навіть не автобот на тлі нешкідливою реклами Oreo.
«Флінтстоуни» і ненав'язлива реклама Winston
В одній із серій американського анімаційного серіалу «Флінтстоуни» герої, будучи некурящими, та й взагалі первісними людьми, нехило рекламували сигарети Winston. Незважаючи на те, що все вийшло досить забавно і іронічно, творців серіалу дорікнули в такій темі навіть для свого саркастичного формату, тому сценаристи швидко реабілітувалися і замінили сигарети на пиво.
«Світ юрського періоду», або як прорекламувати не менше 50 брендів одночасно
Що не машина, то Merсedes, що не гаджет, то Samsung. Подивіться вгору — навіть тренувальний центр рапторів розробив Samsung. В інтернеті є навіть трейлер фільму, який називається не «Світ юрського періоду», а «Світ продакт-плейсменту». Реклама нібито силоміць втиснулася буквально в кожен кадр цього фільму, подивіться, наприклад, такий план:
«Афера Томаса Крауна» в афері Pepsi
«Афера Томаса Крауна» — яскравий приклад того, що рекламники влізли в проект без сценаристів. В середині серйозної розмови головна героїня різко встає — ніби на рекламну паузу — і підходить до автомата з газованим напоєм, який дуже нагадує одну відому компанію… І ніби зовсім ненароком починає награно пити і трясти перед камерою баночкою.
«Черепашки-ніндзя» і Pizza Hut
Взагалі черепашки завжди рекламували піцу. І це був, знаєте, хороший хід. Але рекламна мова про смаки, яку видав Сплінтер в екранізації 2014 року, змусила прикрити обличчя рукою і покрутити головою навіть справжніх фанатів Pizza Hut і самих черепашок.
«Я, робот» і Converse
Кеди Converse відмінно вписуються в образ головного героя. Але все ж зайву увагу з боку оточуючих і практично рекламні слогани з вуст його володаря трохи бентежать. Але Уілл Сміт — все одно красень!
Боллівуд — перлина продакт-плейсменту
Ось вміють в Боллівуді приховувати рекламу у фільмах! Ця тема настільки велика, що про неї можна написати окрему статтю, тому просто подивіться один з еталонних прикладів — сцена з фільму «Комедія помилок» з порошком Tide на краєчку композиції.
«Похмілля у Вегасі», Louis Vuitton і суд
А тут історія підробленого продакт-плейсменту: герой Зака перевозить фейкові примірники сумок знаменитого бренду і, що примітно, ставиться до них так само дбайливо, як ніби це був оригінал. Але представники Louis Vuitton залишилися настільки незадоволені і ображені чином свого бренду у фільмі, що справа закінчилася судом з Warner Bros. Останні в підсумку виграли.
Скільки заробляють фільми на такій рекламі?
- Стандартний голлівудський цінник для подібної реклами починається з $ 22 тис.
- Для порівняння, середня вартість виробництва традиційної телевізійної реклами та її запуск на каналі коштують $ 392,5 тис. Але при цьому, як ми вже написали, така реклама доходить лише до 10 % споживачів.
- Загальна сума від прихованої реклами в 23-му фільмі про Джеймса Бонда — «007: Координати „Скайфолл“» — перевищила $ 45 мільйонів.
- $ 24,6 млрд — стільки заробили американські кіностудії на подібній рекламі лише у 2009 році.
- Найчастіше рекламують компанію Apple.
- Розміщення реклами у фільмах і серіалах підвищує попит на 25-30 %.
А тепер приклад найкращої і дійсно прихованої реклами за всю історію кіно
Зразком продакт-плейсменту в кіно, який чисто технічно ним навіть не є, так як тоді ще маловідома компанія FedEx його не оплачувала, вважається фільм Роберта Земекіса «Ізгой». Більш органічною реклами до сьогоднішнього дня ніхто не знімав. Головний герой працює в кур'єрській компанії FedEx, чий логотип показують в кадрі аж 51 разів! А м'яч компанії з виробництва спортивних товарів Wilson і зовсім стає персонажем фільму, змушуючи всіх глядачів ридати як 13-річні дівчата. Але реклама в цьому фільмі не відлякує і не смішить, тому що є частиною драматичної історії.
Джерело: ukr.media