Чому багатії багатіють, а бідні бідніють — деякі лізуть зі шкіри геть, щоб розжитися невеликим станом, інші і в вус не дмуть, а гроші самі пливуть їм в руки
Розрив між багатими і бідними завжди існував, а феномен нерівномірного поділу благ, як матеріальних, так і духовних, вчені назвали "ефектом Матвія", за цитатою з притчі про таланти в Євангелії від Матвія, інформує Ukr.Media.
"Бо кожному, хто має, дасться і примножиться, а у незаможного відніметься і те, що має", — йдеться в Новому Завіті.
Якщо приміряти мудрість предків до сучасних реалій і порівняти двох кандидатів, які претендують на посаду генерального директора, при практично рівних вихідних даних — відмінній освіті, сприятливим середовищем, ступенем докладання зусиль для володіння бажаною посадою — перемагає хтось один.
Ось чому так відбувається.
Британські вчені перейнялися питанням, що ж робить мільйонерів успішними, для цього вони проаналізували історії понад 1000 респондентів і дійшли висновку, що всім багатим людям щастить, і вони практично завжди опинялися в потрібному місці в потрібний час і отримували заповітні гроші і керівні пости, а також інші матеріальні та інші бонуси.
"Потрібно обов'язково мати гарну освіту, і не одну, прикладати величезну кількість зусиль у праці: працювати не менше 14-16 годин на день. Це і є та заповітна чарівна паличка, то колесо фортуни, які притаманні всім успішним людям".
При цьому існує величезна кількість фахівців, що володіють високим потенціалом, але при цьому не займають високих посад і не отримують великі зарплати і не стають щороку багатшими. Причина їх невдач — психологічна.
"Все може бути пов'язано з внутрішніми установками, з обмежуючими переконаннями, коли чоловік сам собі каже: я не гідний, я не доріс ще, я недостатньо знаю… І хоча він дійсно хороший фахівець і відмінно справляється зі своєю роботою, він чомусь не проявляє себе таким чином, щоб керівник його помітив і просунув вгору по кар'єрних сходах або підвищив зарплату".
У даному разі обов'язково необхідно опрацьовувати ці "дефектні" моменти і з'ясувати причини негативних установок, чому і в який момент ви стали вважати себе негідним і чому ви не прагнете робити більше, щоб і отримувати більше. Експерти рекомендують задуматися про отримання нової спеціальності, підвищення кваліфікації, вибудувати більш ефективну комунікацію з своїм керівником, проявляти себе, щоб вас помітили і оцінили, підвищивши посаду і зарплату.
"Успішним стає той, хто бере ситуацію в свої руки, хто дійсно вимагає від життя, щоб йому це дали".
Джерело: ukr.media