Чотири способи витратити свої гроші, які підвищать ваш добробут
Інфляція в усьому світі продовжує зростати, і економісти прогнозують, що багато країн увійдуть в рецесію, інформує Ukr.Media.
Оскільки домогосподарствам доводиться менше витрачати, їм необхідно розставити пріоритети і зробити рішучий вибір. Слід визнати, що для деяких ці рішення є екстремальними.
Але навіть ті, чиї основні потреби задоволені, як і раніше стикаються з тим, що у них зараз менше грошей, ніж, наприклад, рік тому. І будь то відмова від потокового сервісу або скорочення споживання продуктів, деякі з нас будуть вирішувати, що ми можемо дозволити собі залишити, а без чого нам найближчим часом слід обійтися.
Дослідження показують, що те, як ми витрачаємо гроші, які ми маємо, може мати помітний вплив на наше щастя та благополуччя. Наприклад, є докази того, що покупки, які допомагають нам отримати самостійність (скажімо, велосипед) або підвищити нашу самооцінку (наприклад, одяг, що підвищує впевненість у собі), можуть мати позитивний ефект.
Ось деякі інші способи, які дослідження показали, пов'язані з витрачанням грошей та благополуччям.
Зв'язок з іншими
Дослідження показують, що витрачання грошей на соціальні заходи, такі як чаювання з друзями або відвідування концерту або фестивалю, підвищує наше благополуччя. Те ж саме стосується і витрати грошей на інших, будь то покупка комусь подарунка або пожертвування на благодійність.
Це пов'язано з тим, що обмін досвідом з іншими і дії, спрямовані на позитивні зміни, задовольняють наші основні психологічні потреби в соціальних зв'язках і самореалізації.
Звичайно, такий досвід не повинен нічого коштувати. Відправитися на прогулянку, приєднатися до бігової групи або стати волонтером — все це можна зробити безкоштовно.
Виграти час
Інші дослідження показують, що багатство слід вимірювати не тільки з точки зору економічних ресурсів, таких як майно або готівка, але і з точки зору кількості вільного часу, який у вас є. Відсутність часу, відома як "брак часу", постійно пов'язана з підвищеним стресом та неправильним вибором способу життя.
Витрата грошей на товари або послуги, які звільняють час, наприклад, на допомогу по дому або на те, щоб уникнути тривалої поїздки на роботу, може вважатися розумним вкладенням.
Досягнення потенціалу
Почуття компетентності в тому, що ми робимо, і розвиток нашого потенціалу також є ключовими складовими для підвищення рівня щастя. Дослідження показують, що дійсно варто витрачати гроші на речі або досвід, які допомагають вам почуватися краще в тому, що Вам подобається робити, або які підвищують вашу самооцінку.
Це можуть бути вечірні заняття або навчальні курси, які розвивають навички, або предмети, які можуть поліпшити те, як ми займаємося тим, що нам подобається, наприклад, технології або спортивний інвентар.
Але знову ж таки, вивчення нових речей зовсім не обов'язково має коштувати дорого. Різні платформи та групи соціальних мереж можуть надавати високоякісні курси та практичні посібники абсолютно безкоштовно.
Менше вражень
Дослідження показали, що покупка речей спеціально для того, щоб справити враження на інших, не робить вас щасливими. Насправді, було доведено, що зосередження уваги на матеріалізмі, накопиченні багатства і власності для позначення соціального статусу, робить згубний вплив на добробут.
Це пов'язано з тим, що прагнення до зовнішньої винагороди через захоплення і компліменти інших людей не дає ніяких гарантій. Навпаки, пошук особистого задоволення через споживання, швидше за все, відверне вас від вкладення часу і грошей в розвиток ваших соціальних зв'язків або в саморозвиток, які дійсно можуть зробити позитивний вплив на ваше благополуччя.
Таким чином, відмова від прагнення отримати більше грошей для покупки більшої кількості речей може бути одним з найбільш позитивних кроків, які ви можете зробити в умовах кризи вартості життя. Або в цьому питанні, навіть коли його немає.
Джерело: ukr.media