Факти про банки, які знають тільки дуже багаті люди та використовують їх для примноження свого стану
Навчання фінансовій грамотності як і раніше слабо розвинене, і це можна назвати однією з причин сильного майнового розшарування у світі: неможливо досягти великого успіху, не знаючи, як поводитися з грошима, інформує Ukr.Media.
Головні хранителі грошей — це банки. Отримати деякі переваги при взаємодії з ними допоможуть секрети, відомі тільки дуже багатим людям.
У банків є річна квота на видачу кредитів
Банки дозволяють людям відкривати вклади під невеликий відсоток, а самі видають ці гроші іншим клієнтам у вигляді кредитів з більш високим відсотком. Вони заробляють на різниці між цими двома відсотками.
Це означає, що дохід банку безпосередньо залежить від того, скільки грошей у нього зберігається і скільки кредитів він видає. Отже, для розвитку банку потрібні дві дії. Перше — збільшити надходження грошей шляхом відкриття нових рахунків. Друге — видати більше кредитів. Таким чином, чим більше у банку відкривається вкладів, тим більше йому потрібно видавати кредитів. При цьому бажано, щоб вони виплачувалися як можна довше. Чим довший термін погашення, тим більші відсотки.
Ось чому банкам потрібно виконувати нормативи не тільки з відкриття вкладів, але і по видачі кредитів. Цим фактом можна скористатися, щоб збільшити шанси на отримання кредиту: кажуть, що банки частіше схвалюють заявки, подані в кінці року. Річ у тім, що в більшості випадків в цей час вони ще не володіють потрібними показниками.
У кожної філії банку є свій ліміт кредитування
Філії банку не рівні. У кожного з них є обмеження на розмір кредиту, який може затвердити менеджер. Якщо запитувана сума перевищує цей ліміт, клієнту відмовлять.
При цьому причину такого рішення йому можуть не повідомити, і він буде думати, що зробив щось не так. У деяких випадках, якщо угода здається особливо вигідною, менеджер може направити позичальника до вищестоящому керівнику.
Сюди ж відносяться ситуації, в яких банк вже вичерпав свій кредитний ліміт. Неважливо, як добре клієнт обґрунтує свою платоспроможність, — заява буде відхилена, тому що банк не має права перевищувати кредитний ліміт. Він може бути збільшений, але точно не на прохання позичальника.
Центральний банк завжди буде допомагати великим банкам
Це досить очевидний факт, і, оскільки боротися з ним безглуздо, краще його просто прийняти. Федеральний резервний банк Америки, Банк Англії, Європейський центральний банк, Банк Японії й так далі — все це центробанки. І вони завжди будуть рятувати великі банки, які знаходяться на межі розорення.
Великі банки завжди отримують допомогу. Це означає, що у них завжди будуть гроші, щоб піднятися з дна. Цей факт може не подобатися, але від цього він ніяк не зміниться.
Банки не зберігають гроші
Спочатку банки підносили як місця для зберігання грошей. Сьогодні ми звертаємося до їх послуг за рахунок простоти використання грошей у будь-якому місці та в будь-який час. Ось чому у всіх є банківські карти.
Ще більш цікавим є той факт, що банки намагаються знизити популярність готівки. Безготівковий розрахунок змушує людей простіше ставитися до витрат і не так гостро відчувати втрату при обміні грошей на товари або послуги. Він полегшує транзакції та робить життя комфортним, але також створює більш небезпечну ситуацію з точки зору витрат.
Банки не зберігають гроші. Вони змушують їх циркулювати. Це означає, що доступ до вкладу є не тільки у його власника. Тепер і уряд володіє певним рівнем контролю над грошима громадян — саме тому надбагаті люди шукають способи захистити свій стан.
Найбільшими клієнтами банків є банки
Банки існують, щоб обслуговувати себе. Обслуговування інших клієнтів другорядне. Всі гроші, внесені в банк, стають його активом. Усі гроші, взяті в борг у банку, залишаються його активом. Банк знаходиться в майже безпрограшній позиції.
Це змушує його завжди діяти у своїх інтересах. Банк ніколи не буде боротися за того, хто зберігає в ньому гроші. Він бореться за великі відсотки та контроль. Річ у тім, що після надходження в банк, ваші гроші перестають бути тільки вашою власністю. Вони стають ще й активом банку.
Кредитний ліміт банку завжди залежить від того, скільки в ньому зберігається вкладів. І співвідношення завжди несправедливо.
Банкіри отримують щорічний бонус за видані кредити
Зрозуміло, премія дістається не всім працівникам, а лише тим, хто несе відповідальність за видачу кредитів. Як правило, це менеджери. І це не погано.
Бонус залежить від виданих кредитів. Звичайно, вони не повинні бути ненадійними. Кожен співробітник банку хоче отримати додаткову виплату в кінці року — ось чому вони можуть з більшою готовністю схвалювати заявки ближче до цього часу.
Найчастіше це відбувається несвідомо. На початку року менеджер не випробовує тиски в питаннях утвердження кредитів. Але ближче до кінця року з'являється страх втратити бонус, не схваливши достатню кількість заявок. Крім того, ніхто не хоче, щоб його назвали не компетентним фахівцем.
Таким чином, якщо клієнт не отримає гроші, співробітник банку упустить річний бонус. Ось як це використовують багаті люди: вони приходять в банк, щоб отримати максимально можливу суму, адже у них є необхідні застави та авторитет.
Банки не дають гроші людям, які виглядають бідно
Банкіри — найбездоганніше одягнені фахівці у світі. І вони — свідомо чи несвідомо — оцінюють зовнішність навколишніх. Якщо клієнт погано виглядає, банк не захоче видавати йому кредит.
Якщо позичальник виглядає так, ніби йому потрібні гроші, ймовірно, він їх не отримає. Якщо він виглядає так, ніби ні краплі в них не потребує, то, швидше за все, отримає бажане.
Єдине виключення з цього правила — наявність рахунку в банку. У такому випадку співробітники можуть напевно дізнатися, чи справді чоловік багатий. Але якщо рахунку немає, вони оцінять його по зовнішності та досить швидко зроблять висновки, ґрунтуючись на ній.
Джерело: ukr.media