Ключові моменти, про які важливо не забути при звільненні
Для багатьох людей дуже важливо знати, як правильно звільнитися, щоб не створити конфліктів і залишити після себе приємне враження. Процес звільнення повинен проходити спокійно. Також потрібно не забути про деякі ключові моменти, які слід зробити перед звільненням, інформує Ukr.Media.
Найголовніше — ніколи не йдіть з негативом. Не потрібно сваритися з роботодавцем і колишніми колегами, спалюючи за собою всі мости. Наш світ тісний. Є ймовірність, що ви знову зустрінетеся з цими людьми. Ввічливість і вміння вибудовувати діалог показують вас зрілою людиною і професіоналом.
Проведіть аналіз
Потрібно звільнятися, якщо ви відчуваєте, що це місце роботи вам не підходить, що ви можете більше, що відчуваєте емоційне вигоряння. Необхідно провести аналіз ситуації і зробити відповідні висновки.
Повідомте начальнику особисто
Важливо повідомити керівника про своє рішення тет-а-тет. В цьому випадку електронний лист не підходить, бо начальник може подумати, що ви несерйозний співробітник. Про ваше звільнення першим повинен дізнатися бос, а не колеги.
Напишіть заяву
Зразок заяви ви можете знайти на просторах Інтернету. Написана вона повинна бути в офіційній формі, без жодних емоцій. Заява являє собою короткий лист, в якому ви вказуєте, що бажаєте звільнитися з поточного місця роботи з конкретної причини. Заяву потрібно подати заздалегідь, щоб у вас вистачило часу завершити виконання своїх обов'язків.
Розкажіть про звільнення своїм колегам
Після того як ви поговорили з босом, настав час розповісти про це своїм колегам. Обов'язково подякуйте їм за приємну співпрацю і за те, що вони допомогли вам вирости в професійному плані. Не забудьте забрати в них свої речі, якщо такі є, а також повернути те, що вам позичали.
Звільняйтеся спокійно
Перед тим як ви підете, постарайтеся закінчити всі справи і проєкти, якщо це можливо. Наведіть порядок на своєму робочому столі і позбудьтеся від непотрібних речей. Якщо ви маєте в своєму розпорядженні час, то надайте допомогу новачкові, який прийшов замість вас. Деякі співробітники навіть залишають свій номер телефону, щоб колеги могли зателефонувати в разі виникнення будь-якого питання.
Візьміть те, що заробили
Після звільнення, організація зобов'язана виплатити належну заробітну плату. Перевірте правильність нарахування вам грошових коштів.
Без негативу
Йдучи з компанії, в якій ви, можливо, пропрацювали не один рік, не потрібно акцентуватися на негативі. Не варто говорити, що ви несказанно раді своєму звільненню з цієї діри, не потрібно хвалитися тим, що знайшли місце трохи краще. Проявіть скромність і цінуйте те, що для вас робили роботодавець і колеги.
Джерело: ukr.media