На чому можна заощадити гроші в сім’ї? Розглянемо прості, але дієві способи не витрачати зайвого
Навіть коли можна орієнтуватися тільки на себе, все одно деколи гроші йдуть непомітно. А коли в сім'ї вже є дитина, яка зі швидкістю світла виростає з одягу? Тоді починає здаватися, що грошей зовсім ні на що не вистачає. Що ж, спробуємо ще раз подивитися, де можна трохи заощадити, інформує Ukr.Media.
Взаємодійте з друзями
Все більше людей включаються в систему обміну і покупок один в одного. Не хочете брати речі у незнайомих людей, об'єднаєтеся зі своїми друзями!
Можливо, ви давно мрієте про гарний стіл, в той час як у вашого друга він тільки заважає на кухні, а він, своєю чергою, не проти отримати м'яке крісло, яке у вашій вітальні використовується хіба що в якості вішалки для одягу.
Міняйтеся одягом для дітей, спробуйте найняти одну няню на дві сім'ї, разом беріть участь в акціях, коли дві речі продаються за ціною однієї. Варіантів безліч!
Сплачуйте рахунки вчасно
Щомісячні рахунки за квартиру і комунальні послуги лякають. І хочеться відкласти їх хоча б до наступного місяця. Ось в наступному місяці, коли отримаю премію… Стоп! Один раз не заплатите, і борги будуть рости, як сніжний ком!
Завжди пам'ятайте, що вам потрібно оплатити ці витрати, і на початку місяця відкладайте потрібну суму.
Користуйтеся картками
Вивчіть всі дисконтні картки, які у вас є, і не забувайте ними користуватися. До того ж зараз розвиваються партнерські програми (кешбекі). Наприклад, якщо ви оплачуєте бензин за допомогою пластикової карти певного банку, то отримуєте знижку. Перш ніж купити щось, подумайте, як вам вигідніше платити: готівкою або з картки.
Придивіться до розпродажів
Напевно у вас є знайомий, який купив зимові куртки для трьох дітей за ціною однієї, то закупив піврічний запас мюслів за копійки. Яким магічним пилом він посипає касирів та продавців, що вони віддають йому даром ці речі?
Це, звичайно, справжнє мистецтво знайти хороший розпродаж, а не той, де під новим цінником «70% знижка» ховається старий, на якому ціна виявляється нижче розпродажної. Регулярно спостерігайте за цінами в деяких магазинах, де постійно щось купуєте, так ви зможете побачити, коли ціна реально знизиться.
Купуйте в Інтернеті
Покупки в Інтернеті набирають обертів. Мало того, що ви заощадите час і гроші, які витратили б на бензин для поїздки по магазинах, так ще й одяг можна придбати значно дешевше. Особливо дитячий.
Більше самостійності
Тече кран? Перш ніж зателефонувати сантехніку, увімкніть свій комп'ютер. Зараз можна знайти безліч покрокових інструкцій про те, як зробити дрібний ремонт самостійно. І не тільки дрібний. Вам цілком під силу поклеїти шпалери або зробити арку з гіпсокартону, про яку ви давно мріяли. Будьте сміливіше!
А ще можна трохи менше витрачатися на косметику і побутову хімію. Бо звичайна рослинна олія чудово зволожує, а господарське мило пре дитячі речі краще, ніж порошок.
Економте на ліках
Похід до лікаря обертається зазвичай купівлею ліків на сотні гривень. Мабуть, дешевше буде зміцнювати здоров'я, а не лікуватися.
Звичайно, якщо захворіли, то візиту до лікаря не уникнути. До речі, часто лікарі співпрацюють з аптеками та виписують дорогі модні ліки. Поцікавтеся у фармацевта або лікаря, чи немає у цих ліків дешевшого аналога? Часто такий аналог виявляється навіть ефективніший розрекламованого препарату.
Почитайте в Інтернеті відгуки про прописані ліки, можливо, там вам порадять хорошу заміну. Звичайно, що все слід робити в розумних межах і не захоплюватися самолікуванням.
Економимо на їжі, але не на здоров'ї
В ідеальному світі ми самі вирощували курчат і овочі та харчувалися б тільки цими екологічно чистими продуктами. У нашому світі зовсім не кожна сім'я може провести все літо на дачі, вирощуючи ріпу. Однак цілком можна розбити невеликий садок на підвіконні та вирощувати там цибулю, кріп, базилік і навіть помідори. Заощадите на покупці зелені, і при цьому у вас завжди будуть свіжі ароматні приправи.
Не хочете вирощувати? Закупіть зелень літом і заморозьте, або засушіть. У будь-якому випадку це буде дешевше, ніж купувати свіжу в супермаркетах. А ще смачна домашня їжа завжди дешевше, готової, купленої в магазині.
Ходіть в магазин раз на тиждень
Ваш похід за молоком обертається покупкою віденських ковбасок і пелюшечок до чаю? Не згадувати, що ви все-таки забули купити молоко? Так, це, мабуть, топовий і всім вже відома порада: плануйте меню на тиждень та один раз на тиждень відвідуйте магазин з точним списком.
Економити — не значить жити нудно
Слово «економити» пригнічує людей. Здається, що якщо економити, то життя стане нестерпно нудним. Ми економимо і не можемо дозволити собі сімейні розваги, це занадто дорого коштує.
А ще нам завжди хочеться похвалитися! Якщо вже йти в кінотеатр — так в найдорожчий і обов'язково купити велике відро попкорну. Повірте, ви отримаєте не менше задоволення від перегляду фільму в кінотеатрі біля будинку і з відерцем трохи менше. А ще можна піти на ранковий сеанс, коли квитки дешевше.
Не потрібно економити на сімейному спілкуванні: прогуляйтеся всі разом по парку, почитайте книгу вголос або сходіть на безкоштовну виставку. І тоді вам не буде здаватися, що економія коштів — це повна відмова від всяких розваг.
Джерело: ukr.media