Задайте собі ці 4 прості питання, перш ніж звільнитися з роботи
Рано чи пізно кожен із нас стикається з кризою на роботі. Відчуття рутини, нудьга і відсутність перспектив можуть зробити пересічну особистість з найбільш креативного працівника. Але найчастіше буває так, що робота, якій люди присвячують весь свій час, узагалі не підходить їм, і вже давно пора щось змінити. Зробити це непросто, адже кожен боїться залишитися на мілині, та й далеко не кожен любить бурхливі зміни, вважаючи за краще триматися за постійне місце. Ми вирішили розібратися, як підійти до зміни професії більш м'яко, і які питання необхідно задати собі, перш ніж піти зі старого місця в пошуках роботи своєї мрії, інформує Ukr.Media.
Чи отримуєте ви достатньо визнання?
Перш ніж піти з роботи і присвятити себе пошуку справи свого життя, необхідно відповісти собі на просте питання: чи отримуєте ви достатньо визнання на нинішній роботі? Постійне відчуття недооціненості може знизити вашу самооцінку і негативно позначитися на мотивації і продуктивності. Якщо ви виконуєте свою роботу вправно, але постійно стикаєтеся з тим, що ваших зусиль ніхто не помічає, то, можливо, прийшов час щось змінити. Щоб не зіткнутися з тією ж проблемою на новому місці, спробуйте почати з апгрейда вашого резюме. Напевно, за роки роботи ваші професійні якості змінилися, та й самі ви виросли як працівник. Зробіть ваше резюме більш привабливим, щоб новий роботодавець зміг гідно оцінити все те, що з якихось причин не має значення на старій роботі.
Чи є у вас можливість підвищення?
Ще один знак, що пора щось змінити — це відсутність перспектив кар'єрного росту. Усім хочеться розвиватися, рости і з часом збільшувати свій статус та вплив у професійному середовищі. Саме тому відсутність можливості отримати підвищення або регулярна відмова керівництва підвищити вас можуть так само позначитися на вашій роботі, як і відсутність визнання за вашу працю. У цьому випадку запитайте себе, чи підходить вам таке ставлення керівництва, але не варто забувати також і про те, що кожен працівник сам відповідальний за свій кар'єрний ріст. Якщо за кілька років ви не зрушили з місця, можливо, ви робите недостатньо для того, щоб піднятися на рівень вище, або ж ви працюєте в компанії, у якій інтереси працівників ні у що не ставляться.
Перш ніж іти з роботи, поміркуйте про те, в якій сфері ви б хотіли розвиватися і якої саме посади хотіли б досягти, щоб не зробити ту саму помилку ще раз.
Тимчасова робота стала постійною?
Дуже часто, переслідуючи велику мету і розвиваючи справу свого життя, людям доводиться братися за "тимчасову" роботу, щоб отримувати дохід і елементарно існувати. Така тимчасова робота, попри всі її об'єктивні плюси, може стати болотом, яке затягне вас, вимагаючи все більше відповідальності. Ви починаєте розуміти, що справа, яка повинна просто підтримувати ваше існування, перетворюється в постійну роботу, кінця якої не видно. Перш ніж кинути все, обміркуйте, наскільки далеко ви пішли у виконанні обов'язків, які віддаляють вас від бажаного. Чи встигли ви заробити і відкласти достатньо коштів, щоб спокійно піти і займатися своєю справою, а, може, ідей про те, що робити далі, у вас зовсім і немає. У такому разі, позбавивши себе доходу, ситуацію ви не врятуєте.
Чи переросли ви себе самих?
Бажання піти з роботи і почати займатися чимось новим може бути також викликано тим, що ви переросли себе як професіонала, взяли все можливе, що могла дати вам ваша робота, колектив і начальство, і тепер ви зіткнулися з кризою розвитку, навіть якщо не усвідомлюєте це до кінця. У цій ситуації необхідно запитати себе, чи на своєму місці ви перебуваєте в принципі, можливо, вам вже давно потрібно підвищення або взагалі варто змінити сферу діяльності. Якщо ви розумієте, що з розвитку і кваліфікованості ви перевершуєте навіть ваше начальство, але з якоїсь причини ви все ще отримуєте менше і робите нудну роботу, то, дійсно, є сенс задуматися про звільнення і зміну своєї траєкторії. Можливо, ви вже давно замислюєтеся про те, щоб щось змінити, але з якихось причин думаєте, що недостатньо хороші, щоб зайняти більш високий пост. Згадайте, коли саме ви почали відчувати, що "застрягли" на роботі, яка раніше приносила задоволення, і вирішите, чи хочете ви продовжувати рости і здійснити і інші свої мрії або ж дасте рутині поглинути себе.
Джерело: ukr.media