Чому не можна використовувати дезодорант відразу після душу

Ніщо так не віддалякує людей один від одного, як відсутність дезодоранту. Серйозно, які там сварки і розлучення: проїхатися в літній час пік в переповненому транспорті з кимось, хто забув про антиперсперант – ось де справжня драма, інформує Ukr.Media.

Помітили, що колеги морщать ніс при вашій появі, а сусіди в ліфті намагаються чемно відсунутися подалі? Можливо, виною всьому одна з помилок з дезодорантом, яку хоча б раз її здійснював кожен.

Ну і що такого складного в дезодорант?

Дезодорант – штука вкрай необхідна і, здавалося б, проста. Ну що складного: намазався/набризгався і пішов. Але, як і у всякого продукту хімпромисловості, у нього є свої нюанси. Незнання яких не звільняє від відповідальності за рецептори оточуючих. Якщо запах поту аж ніяк не відходить або пахви атакують неприємні роздратування, то саме час перестати:

Наносити дезодорант на мокру шкіру

Дезодорант на мокрій шкірі – гроші на вітер.

Переважна більшість людей користується дезодорантом відразу після душу. Що здається цілком логічним: навіть інструкція закликає наносити засіб на чисту шкіру. Але не просто чисту, а «чисту і суху». Якщо після водних процедур під пахвами все ще залишилася волога, то вона просто стре захисний шар дезодоранту чи втягне його в пори, що ще гірше. У будь-якому випадку, ефективність засобу знизиться. Так що куди кращим рішенням буде використовувати його хвилин через 10-15 після ванни або душу.

Користуватися дезом відразу після гоління

Гоління + дезодорант=роздратування.

Ні-ні і ще раз ні: дезодорант після гоління – пряма дорога до подразнення і пересушування шкіри. Щоб не було соромно підняти руки на пляжі, після депіляції почекайте хоча б годину, і тільки потім використовуйте захист від поту.

Не бачити різниці між дезодорантом і антиперспірантом

Дезодорант – від запаху, антиперспірант – від поту.

Хоча ми часто використовуємо слово «дезодорант» для позначення будь-якого засобу від поту, насправді дезодорант і антиперспірант – це дві великі різниці. Перший покликаний маскувати неприємний запах, а другий – перешкоджати його появі. Так що, якщо проблема потовиділення не стоїть гостро, то дезодоранту з приємним ароматом буде цілком достатньо. А ось якщо одяг під пахвами завжди прикрашають не самі естетичні кола, то краще перейти на антиперспірант.

Не читати склад засобу

Натуральні дезодоранти без алюмінію можуть стати хорошою альтернативою.

Звичайно, у боротьбі з запахом поту всі засоби хороші. Але від деяких інгредієнтів, все ж, краще триматися подалі. Чого точно не повинно бути у вашому дезодоранті/антиперспіранті, так це алюмінію і всіх його похідних. На жаль, саме цей компонент зустрічається в засобах повсюдно, так як він ефективно блокує потові залози. Ось тільки сполуки алюмінію швидко вбираються в шкіру, підвищуючи рівень естрогену. Так як естроген сприяє зростанню ракових клітин молочної залози, то вчені припускають, що використання дезодорантів на алюмінієвій основі може бути одним з факторів ризику виникнення раку грудей. Прямих доказів теорія все ще не має, але краще уникати непотрібних ризиків, правда?

Використовувати дезодорант замість душу

Замість душу? Не прокотить.

В ранковому поспіху «забити» на душ і просто скористатися дезодорантом- хоча б раз, але так робив кожен. На жаль, але ефективності від цієї процедури – ніякої. У кращому випадку, вийде ненадовго перебити неприємний запах. В гіршому ви люб'язно накриєте шар поту на шкірі захисним екраном.

Вірити всьому, що обіцяє виробник

Та хоч 100 годин захисту від поту пообіцяють, лише б купили.

Будемо лаконічні: навіть якщо на упаковці написано «захист на 48 годин», це не означає, що можна користуватися засобом раз на два дні. Рідко дезодорант протримається всю робочу зміну у літню спеку, так що чекати від нього подвигів і рекордів стійкості точно не варто.

Використовувати дезодорант вранці

Вечір ранку мудріший.

Неймовірно, але факт: виявляється, користуватися «дезиком» куди ефективніше не зранку, а перед сном. Природно, після душу, хвилин через 15. Фокус в тому, що під час сну потові залози менш активні, так що засіб буде повністю вбратися і активувати захисний бар'єр на весь наступний день. Але мова йде тільки про антиперспіранти – блокатори поту. Засоби для маскування неприємного запаху можна використовувати в будь-який час доби.

Або не користуватися дезодорантом взагалі

Потіють всі. Пахнуть – теж.

Пожалійте оточуючих! Потіють всі. На жаль, але, якщо ви не відчуваєте власний «аромат», це зовсім не гарантує, що його немає. Людський нюх вміє адаптуватися до сторонніх запахів і перестає помічати їх. Це називається частковою аносмією. Саме завдяки їй ми часто не чуємо на собі улюблений парфум, а господарі домашніх тварин не помічають специфічний запах у своїй квартирі. Ось і потім та ж пісня. А тому перед виходом на вулицю краще перестрахуватися, ніж перебувати потім весь день в соціальній ізоляції по «загадковим» причинам.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *