Експерти назвали помилки, через які пральна машина стає розсадником бактерій і цвілі
Якщо ви помітили, що після прання білизна пахне вогкістю і, до того ж її прикрашають брудно-сірі плями незрозумілого походження, можете бути певними — у машинці оселилася цвіль, інформує Ukr.Media.
Дізнаймося, чому колонії грибка облюбували нутрощі побутової техніки.
Делікатний або швидкий режим
Якщо ви постійно перете речі в делікатному режимі або швидкому пранні, вода нагрівається тільки до 30-40 градусів, що не завжди достатньо для знищення бактерій і грибкових спор. У результаті мікроорганізми можуть осідати на внутрішній частині барабана та дверцятах пральної машини.
Кондиціонер для білизни
Щоразу використовуючи кондиціонер або ополіскувач, ви можете сприяти утворенню слизового нальоту на пластикових, металевих і гумових поверхнях пральної машини. Цей наліт не змивається повністю і стає ідеальним середовищем для розмноження цвілі.
Мокра білизна
Після завершення прання не варто залишати білизну в барабані пральної машини на тривалий час. Вологість, холод і брак свіжого повітря створюють ідеальні умови для розмноження грибка. Речі слід виймати з барабана одразу після закінчення прання або, в крайньому разі, через 2-3 години. Якщо є можливість, білизну можна перенести в тазик.
Закриті дверцята
Не варто закривати дверцята пральної машини, якщо всередині барабана ще залишилася вода. Це може призвести до підвищеної вологості, яка в поєднанні з низькими температурами сприяє швидкому розвитку цвілі. Краще залишити дверцята прочиненими доти, доки машина повністю не висохне.
Джерело: ukr.media