Фахівці знайшли трильйони тонн алмазів глибоко в надрах Землі

Аналізуючи поширення сейсмічних хвиль у земній корі, американські геологи показали, що алмази можуть бути не такою вже й рідкістю на нашій планеті. За їх оцінками, запаси поки ще дорогоцінного каміння перевищують тисячу мільярдів тонн. Про це геолог з Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі Джошуа Гарбер (Joshua Garber) і його колеги пишуть у статті, опублікованій журналом Geochemistry, Geophysics, Geosystems, інформує Ukr.Media.

Сейсмічні хвилі поширюються крізь Землю, міняючись в залежності від структури порід, через які вони проходять. Коливання, зареєстровані розташованими по всій планеті сейсмографами, дозволяють з'ясувати внутрішню будову і склад Землі. Саме так, наприклад, виявили наявність рідкого ядра всередині планети.

Однак геологи розкрили далеко не всі таємниці сейсмічних хвиль: мандруючи по стародавнім фундаментам материків через їх потужні ядра (кратони), коливання рухаються трохи швидше, ніж можна було б очікувати, виходячи із звичайних розрахунків. Кратони можна представити як перевернуті догори ногами колосальні гори, які залягають глибоко під поверхнею. Іноді їх вершини йдуть на глибину сотень кілометрів, а їх підошви служать опорою материках.

Безпосередньо з'ясувати їх склад і будову поки неможливо. Але Гарбер і його співавтори показали, що характер прискорення сейсмічних хвиль на глибині 120 — 150 кілометрів пояснюється наявністю у них великих обсягів перидотита і еклогита. Ці мінерали — звичайні супутники алмазів. Виходячи з даних про їх кількість, вчені припускають, що алмазів в кратонах міститься до трьох відсотків, що з урахуванням їх масштабних розмірів дає не менш колосальну кількість дорогоцінного каменю — більше 1 трильйона тонн.

Втім, розробка цих покладів на глибині 145 — 241 кілометрів поки знаходиться за межами всього, що доступно людству, тому алмази ще якийсь час залишаться дорогоцінної рідкістю.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *