Як вибирати якісну воду: корисні поради від фахівців
Про те, скільки води потрібно пити, говорять багато і часто, а ось про те, яку саме воду потрібно вживати, практично ніде не пишуть. Давайте розберемося разом, як правильно вибирати питну воду і з чого повинні складатися ті самі щоденні 2 літри.
Один з найважливіших показників "корисності" води — її кислотно-лужний баланс. Те, яку воду — кислу або лужну — ми п'ємо, безпосередньо відбивається на стані нашого здоров'я. Підтримати правильний кислотно-лужний баланс організму можна за допомогою правильно підібраної питної води. Однією з її найважливіших характеристик, крім запаху, смаку, прозорості і кольору, є показник кислотності — pH води. Нейтральний рН-фактор дорівнює 7. Якщо він вищий — вода лужна, якщо нижчий — кисла. Оптимальною для людини є слаболужна вода з pH 7-8,5. Схожими показниками володіють майже усі рідкі середовища нашого організму — кров, лімфа, міжтканинна рідина, слина, сльози, інформує Ukr.Media.
Тала вода
Коли вода спочатку перетворюється на лід, а потім назад, відновлюється її "правильна" структура. У такої води pH дорівнює 7 — вона майже нейтральна. Під час заморожування перший лід, що утворився на поверхні, видаляють — у ньому збирається велика частина шкідливих домішок. Коли вода замерзає приблизно на 2/3, залишки води зливають — в них також містяться шкідливі речовини. Лід, що залишився, розморожують за кімнатної температури. Це і є та сама корисна тала вода. Вона тонізує і омолоджує, підвищує активність і працездатність, позитивно впливає на сексуальну енергію і підвищує імунітет. Щоб отримати від неї максимум користі, потрібно протягом 4 тижнів випивати по склянці талої води за 30 хвилин до кожного приймання їжі.
Джерельна і колодязна вода
Вона багата на солі і мінерали, що дозволяє під час пиття отримувати добову норму макро- і мікроелементів. Однак точний склад води можна визначити лише за лабораторних умов: навіть якщо джерела знаходяться поблизу один від одного, вони можуть проходити через різні шари ґрунту, тому мінеральний склад води в них може істотно відрізнятися. Майже вся вода у природних джерелах і колодязях має нейтральний або слаболужний рН.
Бутильована вода
Вона ідеально очищена і гарантовано не містить шкідливих домішок. Але й нічого корисного у ній, на жаль, немає. Більше того регулярні аналізи якості бутильованої води популярних брендів дедалі частіше фіксують pH, що не перевищує 7, а цей показник, як вже було сказано, не йде на користь здоров'ю. При цьому якість води абсолютно не залежить від її вартості — серед "правильних" сортів є й дорогі, й бюджетні бренди.
Відфільтрована водопровідна вода
Її можна без побоювання пити тільки там, де вона спочатку гарної якості. За наявності норми pH від 6 до 9 у різних локаціях цей показник істотно відрізняється. Більше того, під час фільтрації кислотність сильно підвищується — наприклад, вода з pH 7,5 після звичайного фільтра-глечика перетворюється на воду з pH 6.
Кип'ячена вода
Вона хоч і безпечна для здоров'я, але вважається "порожньою". Пити її рекомендується, тільки якщо немає інших варіантів: наприклад, під час походу. Що ж стосується показника pH — під час кип'ятіння він підвищується. Так, вихідний pH 6,5 через п'ять хвилин кипіння води підвищується до pH 8,9.
Бутильована вода
Оптимальний варіант для жителів мегаполісів, які не хочуть возитися з заморожуванням і їздити на джерело — бутильована вода, збагачена різними добавками. Одними з найбільш універсальних вважаються кремній, гірський кварц, шунгіт або мінеральна композиція на основі природного коралу. Остання не просто чистить організм від токсинів і шлаків, а й насичує його мікро- і макроелементами. До того ж корал надає воді слаболужну реакцію рН.
Вода з рН від 7,5 до 8,5 знижує кислотність внутрішніх середовищ і оберігає організм від окисного стресу. Перш ніж починати посилено вживати таку воду, людям, які мають серйозні проблеми зі здоров'ям, краще проконсультуватися з лікарем, який знайомий з дією такого набору мінералів.
Джерело: ukr.media