Подруга підказала одне рішення, яке здатне прибрати весь наліт і плісняву з пральної машини
Моя подруга дивовижна господиня, почувши одного разу від мене скарги на плісняву та затхлий запах у пральній машині, розповіла, як можна вирішити цю проблему.
Я не вірила, але результат виявився навіть кращим, ніж після використання дорого дезінфікуючого засобу. Розповідаю, інформує Ukr.Media.
Причини появи плісняви
Вогкість — єдина причина появи всіх цих неприємностей у пральній машині. Так, крім неї, є ще й не до кінця вимитий в лотку порошок, і бруд, що осів на гумовому ущільнювачі. Але це все дрібниці, порівняно з підвищеною вологістю.
Звідси висновок: хочете утримувати пральну машину в чистоті — не допускайте вогкості.
Також треба використовувати гелеподібні пральні засоби — вони краще вимиваються та після них не буде затхлого запаху, як після звичайного прального порошку, який часто не до кінця розчиняється у воді та залишається у деяких місцях пральної машини. Здавалося б навряд чи проблема може бути саме у пральному засобі — але спробуйте гелеподібні засоби і ви здивуєтеся результату.
Але якщо проблема вже з'явилася і пральну машинку треба відмивати — ось вам слушна порада, як це зробити:
Чистимо лоток для порошку
Мокрою губкою вимиваємо залишки порошку там, де можемо дістати. Наносимо трохи зубної пасти на зубну щітку та ретельно протираємо нею лоток та поверхню машинки навколо нього.
Залишаємо на 5-7 хвилин, після чого видаляємо губкою. Там, де не дістаємо руками — змоченою у воді зубною щіткою.
Тепер барабан
Насипаємо 400-500 г кисневого відбілювача в миску, розводимо теплою водою. Виливаємо у барабан. Якщо на дні миски залишилися крупинки відбілювача, наливаємо ще трохи води, збовтуємо і теж виливаємо в барабан.
Включаємо машинку на режим із максимально гарячою водою. Запускаємо один цикл.
Вода, через деякий час стає пінною. Це вимиваються залишки порошку, що скупчилися в машинці.
Після того, як машинка відпрацює цей цикл, запускаємо коротке прання. На цей раз, не додаємо нічого. Нехай машинка прожене одну воду.
Гумовий ущільнювач
Розводимо в мисці 100 г оцту на літр води. Акуратно протираємо гумовий ущільнювач. Можна м'якою тканинною серветкою, але краще губкою.
Залишаємо оцтовий розчин на гумі на 4-5 хвилин, після чого обполіскуємо губку в чистій воді та протираємо нею гуму ще раз.
Завершуємо очищення сухою серветкою із мікрофібри.
Не забуваємо про зовнішню поверхню
Зовнішню сторону пральної машини протираємо вологою губкою, змоченою у мильному розчині. Залишки очищувача прибираємо вологою серветкою, завершуємо очищення сухою.
Протягом наступної доби тримайте дверцята пральної машинки відчиненими. І не закривайте ванну кімнату, щоб відкрити доступ до свіжого повітря.
Ось, власне, і весь спосіб. Займає пару-трійку годин, але це якщо рахувати час, поки машинка відпрацьовує 2 цикли прання. Адже сидіти і чекати, не обов'язково. Можна займатися своїми справами. І вийде, що чистого часу на очищення пральної машини від плісняви йде не більше 20 хвилин. А це зовсім нічого.
Джерело: ukr.media