Прості способи боротьби із зайвою вологістю у ванній кімнаті

Провітрювання, сіль і осушувач повітря — позбавляємося від вогкості у ванній, якщо заміна витяжок і ремонт поки не передбачаються, інформує Ukr.Media.

Залишати прочиненими двері

Якщо витяжки немає або вона не справляється з вогкістю у ванній, залишайте двері прочиненими щоразу після водних процедур. У теплу пору року одночасно відкривайте вікно на кухні — зайва волога швидко вивітриться. Взимку щодо провітрювання можна переживати менше — через працюючі батареї повітря в квартирі стає сухим, і трохи вологи навіть не завадить.

Прибирати зайву воду з поверхонь

Інший метод боротьби з вогкістю — не залишати на стінах воду, яка потім довго випаровується. Для цього купіть спеціальний прогумований скребок і після душу просто скидайте краплі з плитки, дзеркала або стінок кабіни. Це займе менше хвилини, а вологи в повітрі стане відчутно менше. У цього способу є ще одна перевага: більше не будуть накопичуватися мінеральні розлучення і білі сліди від засохлих крапель, які потім складно прибирати.

Не сушити речі у ванній кімнаті

Ще одне джерело вогкості у ванній кімнаті — білизна, що сохне після прання. Знайдіть для нього інше місце: наприклад, коридор або балкон. Можна ставити сушарку в спальні, йдучи вранці на роботу. Головне — розташувати її ближче до батареї або залишити прочиненим вікно. Речі будуть висихати відчутно швидше, адже в сирій ванній кімнаті волозі з них просто нікуди випаровуватися.

Повісити електричну сушарку для рушників

Якщо виносити мокру білизну в квартиру не варіант, задумайтеся про покупку електричної сушарки для рушників. Нагріваючись, вона робить повітря більш сухим, а ще на ній швидко сушиться білизна. Якщо ви розвішуєте великі предмети на зразок простирадла, відкривайте двері, так як на час сушіння вони додають в повітря вологи.

Купити осушувач повітря

Ще один варіант — осушувач повітря. Є моделі, які не просто вбирають найдрібніші краплі води, але і фільтрують пори цвілі і грибка. Вибираючи прилад, орієнтуйтеся на площу вашої ванної кімнати і його потужність. Беріть модель з невеликим запасом, щоб потім використовувати в інших кімнатах.

Почистити вентиляцію

Практично в будь-якій ванній є вентиляційний отвір. Звичайно, він менш ефективний, ніж електрична витяжка, але теж допомагає в боротьбі з вогкістю. Проблема в тому, що цей отвір дуже рідко чистять, а він гірше проводить повітря, якщо забитий пилом. Тому регулярно знімайте решітку і очищайте її водою і губкою з мильним розчином.

Поставити миску з сіллю

Насипте сіль з гіркою в невелику миску і поставте в санвузлі. Речовина добре вбирає вологу і допоможе трохи поліпшити мікроклімат в приміщенні. Міняйте миску раз на тиждень. За бажанням додавайте в сіль 3-5 крапель улюблених ефірних олій, щоб заодно позбутися неприємного сирого запаху у ванній кімнаті.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *