В останні роки в сфері будівництва все більшу перевагу віддають глині
Протягом тисячоліть великі цивілізації використовували глину і камені для зведення будівель. Але після промислової революції виробництво бетону стало дешевше.
За допомогою цього матеріалу були зведені ті споруди, якими сьогодні можуть похвалитися сучасні міста. І все ж цей матеріал не можна назвати ідеальним, інформує Ukr.Media.
Цемент, який є головною складовою бетону, виділяє величезну кількість вуглекислого газу в атмосферу. За даними Chatham House, цемент — джерело 8% світових викидів вуглекислого газу. Більш того, ця галузь виділяє більше CO2, ніж літаки (2,5%).
І хоча в усьому світі приймаються закони щодо скорочення викидів, цемент продовжує вироблятися у великих масштабах.
Втім, сьогодні стають доступними більш екологічні варіанти. Вони менше забруднюють навколишнє середовище. Зокрема, починаючи з 2012 року, принаймні в Індії, глина знову почала використовуватися в сфері будівництва.
"З початку тисячоліття людство стало проявляти інтерес до конструкцій з такого матеріалу, як глина. Застосування цього матеріалу стало асоціюватися з благополуччям, спокоєм і вишуканістю. Вплив сучасних технологій, швидкість передачі інформації, конфлікти в суспільстві постійно призводять до відчуття хаосу в наших головах. Ми не відчуваємо себе досить впевненими в тому, що можемо встигати за темпами, яких від нас вимагає світ. Саме тому людство і вирішило шукати вихід у зверненні до витоків", — говорить Каталіна Марін, експерт з тенденцій WGSN (World Global Style Network — компанія прогнозування трендів, що належить організації Ascential).
Втім, у глини є і мінуси. Цей матеріал недостатньо стійкий в певних кліматичних умовах і недоступний в деяких країнах світу, тому використовувати його для будівництва буває дуже дорого. І все ж він стрімко набирає популярність, особливо в Південно-Східній Азії. Наприклад, YouTube-канал Primitive Building, в рамках якого умільці будують будинки і різноманітні прибудови до них з глини, дивляться понад 1,3 млн осіб. І число підписників тільки зростає.
"Та ж тенденція простежується і в будівництві готелів і оздоровчих центрів, а також в інтер'єрах будинків", — додає експерт.
На даний момент це одна з хороших можливостей протидіяти наслідкам зміни клімату. Так що, впевнена експерт, найближчим часом будівництво з використанням глини може стати масовим.
"З початку цього тисячоліття громадськість стала проявляти інтерес до конструкцій з такого матеріалу, як глина", — Каталіна Марін, експерт з тенденцій WGSN.
Джерело: ukr.media