Агрономи назвали поширені помилки при покупці насіння для дачі
Січневі вихідні дачники воліють використовувати для різних корисних покупок на майбутній сезон. Важливе місце серед них посідає, природно, насіння. І як під час будь-якого шопінгу, тут важливо надмірно не захоплюватися і не робити помилок, яких часом припускаються навіть досвідчені. Які ж саме, розповіли агрономи, інформує Ukr.Media.
За всіх явних переваг інтернет-торгівлі купувати онлайн абсолютно все насіння експерти не радять. Найважливіші для вас культури, найулюбленіші або ті, які ви плануєте заготовлювати про запас, краще все-таки купувати наживо, щоб ви ще до сплати грошей могли оцінити якість пакування та інші фактори. А через інтернет краще купити щось менш значуще, експериментальне, тобто те, що ви вирішили випробувати на своєму городі або в квітнику вперше.
Як показує багаторічний досвід, головний акцент у покупках насіння слід робити строго на районоване в конкретно вашому регіоні. І що північніше розташована ваша дача, то ревніше цього принципу треба дотримуватися: "жителі півдня" можуть собі дозволити поекспериментувати, а ви — навряд чи. У сенсі, звісно, теж можете, але тільки ціною втрат в урожаї та грошах. Тому не соромтеся керуватися принципом "де народився, там і згодився".
У жодному разі не ведіться на дешевизну. Так, висока ціна теж аж ніяк не завжди гарант якості, але завідомо мізерна все одно має налаштувати: найімовірніше, щедрість продавця тут продиктована гострим бажанням збути неліквід.
Ніхто не скасовував і терміну придатності: ретельно стежте за цим показником, не соромтеся уточнювати, інакше ви ризикуєте отримати те, що вже ніколи не зійде.
Місце, звісно ж, теж має значення: насіння не той товар, який можна придбати на узбіччі шосе або в старенької бабусі, що розташувалася біля входу в магазин. За всієї любові і співчуття до бабусь насіння краще все-таки купити у перевірених контрагентів.
І звичайно, важливий принцип: не складайте всі яйця в один кошик. У тому сенсі, що нехай відсотків тридцять у вас займе насіння дражоване, тобто в спеціальних оболонках із захисних речовин — це для створення гарного доробку під час посівів у відкритий ґрунт.
Так, і не купуйте про запас. Насіння безглуздо запасати на кілька років уперед, набагато доцільніше тут жити інтересами тільки одного, майбутнього сезону.
Джерело: ukr.media