Борошниста роса: всі засоби хороші

За довгі роки боротьби з цим грибком людина знайшла чимало дієвих засобів — від звичайного окропу до колоїдної сірки. А деякі з успіхом застосовують зовсім несподівані, здавалося б, засоби — молочну сироватку або обрат. Спробуйте, може бути, саме молоко виявляється рятівною паличкою-виручалочкою для ваших ягідників, інформує Ukr.Media.

Під ударом — смородина і аґрус

Борошниста роса — дуже поширене і дуже небезпечне захворювання. Найчастіше вона вражає смородину і аґрус. Причому, червона смородина пошкоджується менше.

Хвороба виявляє себе після цвітіння: верхівки пагонів покриваються білим нальотом. Уражені борошнистою росою пагони викривляються і засихають, листи стають блідими і скрученими. У чорної смородини також пошкоджуються плодові гілочки і плодоніжки. Не залишаються недоторканими і ягоди: вони теж покриваються нальотом, який змінює їх смак.

Якщо вчасно не вжити заходів, протягом кількох років можна повністю позбутися посадок смородини та аґрусу. Розробляючи тактику боротьби з недугою, пам'ятайте, що спори борошнистої роси поширюються двічі на рік — навесні і влітку.

Гори все вогнем!

Один з найпростіших, але водночас ефективних способів боротьби з борошнистою росою — звичайний окріп. Навесні, до цвітіння кущів, наливають окріп у лійку і влаштовують рослинам гарячий душ. Поливати потрібно з висоти не менше одного метра — так окріп не зашкодить кущам.

Після поливу уражені пагони потрібно зрізати секатором і спалити. Так само треба зробити з торішнім листям.

Зола — засіб на всі часи

Не зайвою у боротьбі з борошнистою росою буде і «хімія». У період зростання смородину можна обприскати розчином колоїдної сірки (30-40 г на 10 л води). Аґрусу таке лікування протипоказано — він може втратити листя. Його краще обробити кальцинованої содою (розвести у воді 50 г соди і 10 г рідкого мила і обприскати кущі).

Потрібно провести дві таких обробки: одну — до, а другу після цвітіння. І у жодному разі не під час цвітіння!

Але більше всього садівники люблять старий і безвідмовний засіб — деревну золу. 300 г золи заливають водою, кип'ятять, додають води до об'єму 10 л, і цим розчином обприскують смородину і аґрус один раз на 12 днів. Результат гарантований!

І лікування, і підживлення

Можна поєднати дві важливих дії: позакореневе підживлення та обробку проти борошнистої роси. Для цієї мети використовують такий розчин: на 10 л води розчиняють 50 г хлористого калію, 20 г суперфосфату, 30 г сечовини і 5 г марганцевокислого калію. Важливо пам'ятати при цьому, що суперфосфат попередньо розводять в гарячій воді — в холодній він не розчиняється.

Молоко — не лише в кашу

Активно бореться з борошнистою росою молочна сироватка (можна використовувати і обрат — молоко після сепарування). Принцип дії дуже простий: сироватка утворює на поверхні маслянисту плівку, яка не дозволяє дихати грибниці, в результаті чого міцелій гриба борошнистої роси гине. Сироватку розводять у воді в співвідношенні 1:10 і обприскують рослини в суху погоду тричі з триденними проміжками.

Якщо обробити більше — тільки на користь, оскільки такий розчин додатково живить рослину мінеральними речовинами. Листя стають яскравими і блискучими. Правда, є один невеликий мінус — рослини від обприскування сироваткою починають не дуже приємно пахнути.

«Важка артилерія»

Якщо випадок захворювання борошнистою росою дуже запущений, можна застосувати хімічні препарати. Дуже хороший результат дає обробка препаратами Топаз, Фундазол, Стробі, Тілт. Але їх теж потрібно намагатися застосовувати до масового поширення захворювання.

Встоять і без лікування

А найпростіший спосіб не допустити захворювання рослин борошнистою росою — використовувати сферотекостійкі сорти. Це сорти, що володіють підвищеною або повною стійкістю до борошнистої роси.

У чорної смородини це Зелена димка, Білоруська солодка, Загадка, Зуша, Дачниця, Русалка, Екзотика, Сильна, Орловія, Сибілла, Церера.

У аґрусу — Малахіт, Владил, Північний капітан, Чорний негус, Колобок, Кооператор, Орлятко, Консул (Сенатор).

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *