Ці 4 простих поради сприятимуть збереженню строкатості листя сансевієрії
Сансевієрію часто називають ще "язиком тещі", "хвостом щуки", "зміїною шкірою", "леопардовою лілією". Вона не потребує особливих умов, чудово почувається на сонці і у затінку, не вимагає частої пересадки, спокійно переносить протяги і сухе повітря. Але для краси ряболистих сортів все ж таки потрібно створити їм максимальний комфорт, інформує Ukr.Media.
Забезпечте достатнє освітлення
"Леопардова лілія" буде добре зростати при досить поганому освітленні, але листя втратить блиск і декоративність, візерунок на ньому може зовсім зникнути.
Ряболисті сорти сансевієрії більше залежні від освітлення, ніж зеленолисті, вони полюбляють яскраве світло з деякою кількістю прямих сонячних променів.
Підвіконня зі східної і західної сторони — ідеальне місце для квітки. На південному підвіконні строкату красуню доведеться притіняти від палючого сонця.
Щоб забезпечити квітці достатнє освітлення, можна розташувати її під лампами денного світла.
Однак надлишок світла теж зіграє злий жарт, перетворивши строкате листя на звичайне зелене, якщо у його забарвленні велика частка жовтого кольору. Для таких сортів вибирається проміжне місце щодо вікна.
Влітку квітку бажано винести на балкон або лоджію, де вона перебуватиме за умов напівзатінку, у закритому від дощу і протягів місці.
Правильно вибирайте горщик
Коріння "язика тещі" зростає не вглиб, а вшир, тому горщик потрібен неглибокий, але широкий і стійкий. Бажано вибрати керамічне кашпо з товстими стінками, щоб легкий горщик не перекинувся під вагою довгого листя, а потужне коріння не розірвало тонкі стінки.
Пересаджують сансевієрію раз на 2-3 роки у кашпо, яке є глибшим і ширшим за попереднє на 2-3 см. Роблять це, коли від коріння, що розростається, лопається вазон, або коріння починає вилазити за його межі.
Не забувайте про підгодівлі
Необхідна умова для строкатості листя — запас необхідних поживних речовин у ґрунті.
Підгодовувати зеленого вихованця необхідно навесні, влітку і восени раз на місяць рідкими добривами для кактусів, сукулентів або для декоративно-листяних рослин.
У зимовий період підживлення не потрібні.
Концентрацію добрив робіть меншою за рекомендовану у 2-3 рази, інакше через надлишок мінеральних речовин листя деформується і втратить строкате забарвлення, ставши просто зеленим.
У складі добрив мають бути фосфор і кальцій, а ось азотисті підгодівлі не є бажаними, тому що азот стимулює утворення хролофілу, і, отже, позеленіння листя.
Вибирайте доречну ґрунтосуміш
Ґрунт для посадки сансевієрії повинен бути легким, пухким, сипким, малопоживним, з нейтральною кислотністю. Добре підходять спеціальні суміші для кактусів.
Щоб виготовити ґрунтосуміш самостійно, візьміть листову землю (2 частини), дерен (2 частини) і пісок (1 частину). Можна додати трохи торфу або перегною.
Перед посадкою рослини ґрунт рекомендується знезаразити — прожарити у духовці або пропарити на водяній бані.
Приблизно на 1/3 горщик заповнюється дренажем. Це може бути галька, керамзит або бита цегла.
Джерело: ukr.media