Ці 5 рослин-хижаків можна успішно вирощувати у себе вдома | 100 ІДЕЙ

Ці 5 рослин-хижаків можна успішно вирощувати у себе вдома

У багатьох людей вдома ростуть кімнатні квіти. Серед них є багато популярних рослин. Але прикрасити свою домівку можна не лише ними. Сьогодні ми розповімо вам про дуже оригінальні кімнатні рослини, які є справжніми хижаками.

Венерина мухоловка

Ця хижа рослина полює за допомогою спеціальних двостулкових пасток, які розташовані на кінчиках листя. Поки вона чекає на здобич, стулки прочинені. Але варто лише комасі заповзти всередину і потривожити кілька чутливих волосків на поверхні, як "клітка" миттєво зачиняється. Відбувається це за лічені секунди, інформує Ukr.Media.

Після цього хижа рослина виділяє спеціальні ферменти, щоб отримати з жертви усі поживні речовини. На перетравлення комахи йде кілька днів, а іноді й більше тижня — усе залежить від її розміру. Потім пастка відчиняється знову, щоб продовжити полювання.

Щоб Венерина мухоловка добре зростала, їй потрібне розсіяне світло.

Затінок і прямі сонячні промені цій рослині протипоказані.

Утримувати мухоловку вдома варто далеко від батарей за температури у 10° С взимку і 22-25° С влітку.

Поливати потрібно регулярно, роблячи це через піддон. Ґрунт повинен постійно залишатися трохи вологим. Воду бажано використовувати дистильовану. Рослина добре почувається за високої вологості — не нижчої за 70 %. Але краще її не обприскувати, а поставити на миску з вологим керамзитом або сфагнумом.

Жирянка

У цієї рослини просте знаряддя для полювання: її м'ясисте листя вкрите особливим слизовим і липким секретом. До нього й приклеюються комахи. Коли жертва спіймана, жирянка виділяє додаткові ферменти для її перетравлення. А якщо комаха велика і чинить опір, листя рослини поступово скручується, не даючи їй вибратися. З дрібною здобиччю жирянка може дуже легко впоратися.

Для нормального зростання рослині потрібна температура у 25-28° С у теплу пору року і у 15-18° С у зимові місяці. Жирянка комфортно почувається за наявності розсіяного освітлення і у напівзатінку. А від потрапляння прямих сонячних променів її потрібно вберігати.

Вологість повітря повинна бути не нижчою за 50 %. Поливати рослину потрібно регулярно — дистильованою водою через піддон. Земля має залишатися вологою, але не нагадувати багно.

Обприскування не потрібні: вони можуть пошкодити листя.

Непентес

Пастки у непентеса досить великі — до декількох десятків сантиметрів завдовжки. Хоча є й більш мініатюрні. За формою вони схожі на глечики, які прикріплюються до кінчиків листя. У кожного з них є піднята кришечка — це "посадкова смуга" для комах-жертв. А за природних умов вони ще й захищають рослину від потрапляння дощової води.

Комах приваблює запах, який виділяє непентес. Вони заповзають всередину, а вибратися назад по гладких стінках вже не можуть. Рідина, яку містить "глечик", виконує роль шлункового соку і забезпечує перетравлення жертви.

Непентес добре зростає за наявності яскравого розсіяного світла, але не під прямими променями сонця. Комфортна для рослини температура влітку й навесні — 22-25° С, а взимку і восени приблизно 17-20° С. При цьому вона не повинна опускатися нижче за 16° С.

Особливо важливою для цього хижака є висока вологість повітря — вона не має бути нижчою за 75-80 %. Без неї "глечики" не розвиваються або відсихають.

Тому непентес часто вирощують у флораріумах. Для підтримання вологості використовують, наприклад, змочений сфагнум, часті обприскування або зволожувачі.

Полив влітку має бути рясним, а взимку — більш помірним, через піддон. Субстрат у горщику необхідно постійно підтримувати вологим. Воду краще використовувати дистильовану.

Росичка

Ця хижа рослина приваблює комах своїм виглядом. Верхня сторона і краї її листя покриті виростами з крапельками липкої рідини, схожої на росу (звідси й назва). Коли жертва спіймана, листочок починає повільно скручуватися. Після цього він перетравлює комаху за 2-3 дні і розгортається знову.

Росичці потрібне яскраве розсіяне світло. А від прямих сонячних променів її краще берегти, інакше на листі з'являться опіки.

Літня температура для тропічних видів — 22-30° С, взимку — близько 16° С. Для європейських рослин влітку — 20-24° С, а взимку — близько 12° С.

Полив має бути регулярним, з використанням дистильованої води — ґрунт не повинен просихати. Вологість повітря має бути високою — від 70 %. Щоб забезпечити її, можна поставити поруч з рослиною ємності з водою або вологим сфагнумом, а також використати зволожувач повітря. Обприскувати росичку не варто.

Сарраценія

За способом полювання ця хижа рослина схожа на непентес. Її великі листочки у вигляді глечиків спрямовані вгору, а кришки або не прикривають їх зовсім, або роблять це частково. Пастки досить яскраві, щоб зацікавити комах.

Приваблює здобич й запашний солодкий сік, який виділяють спеціальні залози. Жертви, які падають всередину пастки, легко зісковзують на саме дно, а вибратися вже не можуть. Після цього починається процес перетравлення.

Освітлення сарраценії необхідне яскраве — напівзатінок і особливо тінь цій хижій рослині не підходять. Температура навесні та влітку має бути не нижчою за 22° С, а взимку потрібна прохолода — близько 10° С.

Полив має бути регулярним, щоб ґрунт завжди залишався вологим.

Навесні і влітку потрібно стежити, щоб у піддоні постійно було трохи води. Причому використовувати бажано дистильовану. Вологість повітря рослині потрібна помірна, тож в обприскуваннях необхідності немає.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *