Цикламен в домашніх умовах: особливості догляду
Цикламен — популярна кімнатна рослина. Вона цінується за невеликий розмір і оригінальні квіти яскравих відтінків. Однак якщо умови утримання несприятливі, цикламен перестає цвісти, його листя може сохнути і опадати. Важливо знати особливості цієї рослини і дотримуватися рекомендацій по догляду, інформує Ukr.Media.
Температурний режим
Влітку, коли температура повітря підвищується, у більшості різновидів цикламенів починається період спокою. Він триває 3-5 місяців. У бульбах в цей час накопичується волога, необхідна для цвітіння. Закінчується цей період зазвичай з настанням холодів. У зростання квітка йде при температурі близько 10-15°C. А під час цвітіння вона не повинна перевищувати 20°C. Інакше для цикламена це буде сигналом до переходу в сплячку, він скине бутони і листя. Також важливо уникати протягів і різких перепадів температури.
Освітлення
Цикламен не любить яскраві, прямі сонячні промені. На листках можуть з'явитися опіки у вигляді сухих коричневих плям. Квітку краще розташувати в півтіні або спеціально захищати від яскравого світла.
Полив
Воду для поливу цикламена потрібно набирати і відстоювати протягом доби. Вона повинна бути м'якою і на 2°C нижче кімнатної температури. Під час цвітіння потрібен частий полив. Ґрунт не повинна пересихати, але і заливати рослину не слід. В середньому квітку поливають 1-2 рази на тиждень. Після цвітіння полив зменшують.
Джерело: ukr.media