Добрива для кімнатних рослин: мінеральні чи органічні | 100 ІДЕЙ

Добрива для кімнатних рослин: мінеральні чи органічні

Добрива – корисні та необхідні речовини для живлення рослин та підвищення родючості ґрунтів. Вони забезпечують рослин одним або кількома хімічними компонентами, необхідних для нормального росту і розвитку, інформує Ukr.Media.

Після пересадки в свіжу грунтову суміш кімнатні квіти не вимагають добрива – в субстраті є достатньо поживних речовин. Але через деякий час – для різних рослин вона може суттєво різнитися – для нормального росту і цвітіння доводиться вносити добрива.

Спосіб внесення і частоту поживних підживлень підкажуть поради по вирощуванню кожного конкретного виду домашніх квітів. Для більшості з них рекомендують чергувати внесення органічних і мінеральних добрив.

Де їх взяти, як використовувати і що краще?

Органічні добрива

Найбільш поширені види органічних добрив – гній, пташиний послід, гній, торф, компост. Є покупні комплексні органічні добрива, приготовані за спеціальними технологіями з гною, пташиного посліду, а також з іншої органіки – відходів харчової промисловості, продуктів від забою тварин – кров, кісткове борошно, перо, шкури, – все це типові компоненти. У справу йдуть перероблені тирса, кора, водорості та інші рослинні залишки.

У кімнатному квітникарстві використовують також і інші джерела органіки – яєчну шкаралупу, фруктові очищення, дріжджі, зрізану траву і багато інших рецептів приготування домашніх добрив. Про їх користь та ефективність можна сперечатися, а можна просто перевірити та зробити висновки на власному досвіді.

Кімнатні троянди, пеларгонії, папороті, примули, ароїдні, пальмові від такого підживлення стають просто розкішним. А цибулинні, бульбоцибульні від органіки страждають, часом просто загнивають.

Як працює органіка в ґрунті?

Рослини поглинають безпосередньо органічні сполуки. Спочатку внесена в грунт органіка розкладається під впливом грунтових мікроорганізмів, виділяючи в ґрунт потрібний рослинам азот, калій, фосфор, залізо, мідь, магній, кальцій, сірку і безліч інших корисних і необхідних речовин. Точну кількість їх визначити неможливо, це складний і тривалий природний процес.

Переваги органічних добрив

Прихильники органічного землеробства наведуть безліч аргументів, що підтверджують екологічну цінність такого способу. Але з кімнатних рослин урожай не збирають, а пряні трави на вікні живуть недовго – їх взагалі не удобрюють. Ось основні переваги:

  • Органіка покращує структуру грунту – вона зберігає рихлість, водо – і повітропроникність.
  • В органічних добривах є цілий комплекс мікроелементів.
  • Органіка розкладається поступово, віддаючи поживні речовини протягом довгого часу.

Недоліки органічних добрив

  • Гній, пташиний послід в міських умовах важко дістати.
  • Підживлення з тваринної органіки неприємно пахне і забруднює життєвий простір.
  • Органіку важко дозувати і застосовувати правильно. Компост з рослинних залишків не зашкодить рослинам, а ось свіжий пташиний послід може занапастити при передозуванні.
  • З органікою в грунт можуть потрапити шкідники і збудники хвороб рослин.

Мінеральні добрива

Мінеральні добрива продають в квіткових магазинах. Вони бувають рідкі та тверді – у вигляді порошку, гранул, паличок. Серед них є спеціальні, що містять, наприклад, тільки азот, а також комплексні, які включають цілий набір елементів в певній концентрації. Для кімнатного квітникарства більше підходять комплексні добрива, спеціальні застосовують тільки для певної мети – для стимуляції росту зеленої маси або цвітіння, для лікування рослин.

Переваги мінеральних добрив

  • Діє швидко, починає поглинатися рослиною відразу після внесення.
  • Зручно застосовувати – простота дозування, упаковки різного розміру, інструкції з використання, вказано точний зміст компонентів.
  • Є спеціально підібрані склади для орхідей, пальм, фіалок, пеларгоній, петуній, кактусів і інших груп рослин.

Недоліки мінеральних добрив

  • Не мають позитивної дії на структуру грунту.
  • Вносити потрібно регулярно – що не поглинається рослиною, то поступово вимивається водою при поливі.
  • При значному передозуванні можна погубити рослину.

Що ж краще – мінеральні або органічні добрива?

Більшість любителів кімнатних квітів вибирають комплексні мінеральні добрива. Це простіше і зручніше у використанні.

Перегній, компост, торф використовують при приготуванні грунтової суміші для пересадки, а також при заміні верхнього шару грунту в діжках з великими рослинами.

Домашні рецепти поживних настоїв можуть надавати позитивний вплив, можуть виявитися марними або завдати непоправної шкоди рослинам. Можна використовувати готові до експериментів і спостережень.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *