Домашні квіти та міні-город на підвіконні: які рослини погано сусідять між собою

Те, що в городі та саду існують погані та хороші сусіди знає переважна більшість дачників. Тим часом такий самий закон діє і в кімнатних умовах. Тому, підбираючи асортимент для посадок на підвіконні, необхідно враховувати, з ким з уже наявних зелених вихованців йому доведеться жити під одним дахом, інформує Ukr.Media.

Запорука гарного сусідства це — однакові або хоча б приблизно однакові вимоги рослин до освітленості, якості ґрунту, вологості. Ті, у яких такі вимоги сильно відрізняються, свідомо приречені на існування подалі одна від одної.

Є, звичайно, й інші чинники. Наприклад, речовини, що виділяються назовні, — фітонциди, ефірні олії тощо, а також ступінь агресивності рослин до зайняття навколишнього простору.

Про несумісність можна спочатку не знати, але здогадатися за низкою ознак. Якщо раптом одна із сусідніх рослин росте занадто повільно, не зацвітає вчасно або не цвіте зовсім, раптово за відсутності видимих причин скидає листя або воно починає сохнути, незважаючи на поливи й обприскування, — значить, винен у цьому саме сусід.

Для міні-городів на вікні, де дачники взимку вирощують цибулю, салати, іншу зелень або овочі, завідомо неприйнятна близька присутність будь-яких кучерявих кімнатних рослин: будь-які ліани й ампельні рано чи пізно створять проблеми з освітленістю.

Небажаний і симпатичний на вигляд молочай. Всі інші рослини в його оточенні відчувають дискомфорт. Небажано поєднувати город на підвіконні і з орхідеями: вони сповільнюють ріст зелених культур, а та ж цибуля, що вирощується на перо, кріп і мангольд, своєю чергою, можуть стати причиною опадання квіток орхідей.

Ще один не найкращий сусід — начебто нешкідливий фікус. Він потребує рясних поливів і великої кількості світла, яке, швидко розростаючись, буде забирати у підвіконних мешканців. Особливо пам'ятайте про це, якщо вирощуєте вдома не просто зелень, але, наприклад, огірки або томати, а також якесь цитрусове деревце — мандарин або лимон. Своєю чергою та ж цибуля здатна своїми фітонцидами увігнати фікус у пригнічений стан.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *