Експерти діляться головними правилами догляду за фіалками в зимовий час

Сенполія (узамбарська фіалка) — популярна кімнатна рослина, яка приваблює витонченим зовнішнім виглядом і рясним цвітінням. Взимку догляд за цією ніжною рослиною потребує особливої уваги. Порадами поділилися фахівці, інформує Ukr.Media.

Правильне освітлення для сенполії

Один з ключових факторів зимового догляду за сенполією — правильне освітлення. Рослина потребує яскравого світла, але не любить прямі сонячні промені, оскільки це може викликати опіки листя. Відповідне місце для сенполії взимку — підвіконня східних або західних вікон. Там рослина отримає достатню кількість розсіяного світла.

Якщо сенполія починає витягуватися або її листя втрачає колір, їй недостатньо світла. Фахівці в цьому випадку радять використовувати додаткові джерела освітлення, такі як фітолампи.

Відповідна температура для сенполії

Оптимальна температура для сенполії взимку — +18…+22°C. Важливо уникати різких коливань температури та протягів, оскільки вони можуть негативно позначитися на здоров'ї рослини. Крім того, холодні підвіконня можуть стати причиною переохолодження коренів сенполії, тому слід подбати про додаткову теплоізоляцію горщика.

Помірний полив сенполії

Для поливу використовують теплу, відстояну воду. Найкраще поливати сенполію знизу, на кілька хвилин занурюючи горщик у ємність з водою, поки ґрунт повністю не просочиться вологою. Після цього дайте зайвій воді стекти через дренажні отвори. Взимку поливайте рослину, тільки коли підсохне верхній шар ґрунту.

Достатня вологість для сенполії

Сенполії віддають перевагу високому рівню вологості, а в зимовий період він може значно знизитися через опалення. Для підтримки оптимальної вологості навколо рослини підійдуть такі методи:

  • регулярно обприскуйте повітря навколо рослини теплою водою;
  • поставте горщик з сенполією на піддон з водою та керамзитом;
  • використовуйте побутовий зволожувач повітря.

Підживлення сенполії взимку

У зимовий час сенполії підживлюють рідше, ніж влітку. Це достатньо робити раз на місяць за допомогою спеціальних добрив для квітучих рослин.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *